Османи на средба со Симовски: Пописот е обврска и должност за сите граѓани

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, се сретна со директорот на државниот завод за статистика, Апостол Симовски, и заменик-директорот Илми Селами. ...
| | веќе видена | слични

По отворениот судир меѓу врзаните потписи во Државниот завод за статистика околу тоа друг во име на ислениците ќе може да се изјасни за нивната верска и ...
| | веќе видена | слични

Попишувањето на лицата државјани на Република Македонија кои во периодот на спроведување на Пописот 2021 живеат/престојуваат во странство ќе се врши по пат на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Директорот на Агенцијата за заштита на личните податоци Имер Алиу за МКД.мк вели дека со Државниот завод за статистика се прават усогласувања околу начинот на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Попишувањето на лицата државјани на Република Северна Македонија кои во периодот на спроведување на Пописот 2021 живеат или престојуваат во странство ќе се ...
| | веќе видена | слични

За попишување на дијаспората нема да биде потребен важечки пасош туку ќе треба да се внесе само матичниот број. Попишувањето на лицата државјани на Република ...
| | веќе видена | слични

Услов за да се самопопишат е точниот единствен матичен број на граѓанинот (ЕМБГ) Попишувањето на лицата државјани на Македонија кои во периодот на спроведување ...
| | веќе видена | слични

Попишувањето на државјаните на Македонија живеат или престојуваат во странство ќе се врши по пат на самопопишување/саморегистрација преку онлајн-апликација ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кире Чипсио Спиркоски, близок човек на Оливер Спасовски и Зоран Заев, командир на полициската станица Прилеп, која е една од најголемите во градот, редовно на ...
сите 282 | | | веќе видена

Состојбата во болниците е стабилна, нема некој голем и неконтролиран наплив на пациенти во сите јавно-здравствени установи во Скопје и насекаде во државата. ...
сите 592 | | | веќе видена

Заев е бранител на криминалот на Рашкоски кој и понатаму може да влијае на сведоците. Рашкоски си дојде со рацете во џебот во судот, а си замина во својот дом ...
сите 354 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 123 | | | веќе видена

Адвокатот и еден од најголемите експерти за урбанизам Илија Илијовски побара од јавноста да не врѓи притисок врз градоначалникот на Општина Центар, Саша ...
сите 236 | | | веќе видена

Со овие луѓе нема да нѐ биде. Ако некој сѐ уште се прашува зошто, одговорот е: Зборот не им трае подолго од еден ден, нема стратегија, нема план, само провизии ...
сите 161 | | | веќе видена

На Клиниката за кардиохирургија ноќеска беше извршена втората трансплантација на срце во Македонија. Станува збор за 22-годишно момче кое доби срце од почината ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи на средба со Симовски: Пописот е обврска и должност за сите граѓани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: