Ќе се спроведе комбиниран модел на попис што го вклучува и електронското попишување, велат од СДСМ


Социјалдемократскиот сојуз појасни дека новиот комбиниран модел на попишување во еден дел го вклучува и електронскиот попис, со што ќе се добијат прецизни и ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ вчера до претседателот на Собранието, Талат Џафери достави потписи и записници од Иницијативата за донесување на закон за ...
| | веќе видена | слични

Несогласувањата околу методологијата и законот за попис продолжуваат помеѓу власта и опозицијата. ВМРО-ДПМНЕ вчера до Собранието ги достави потписите и ...
| | веќе видена | слични

Јавното обвинителство отвори истрага против нив и ги сомничи дека поделиле милиони евра без покритие. Пред некогаш главното седиште на банката е Михајло ...
| | веќе видена | слични

Постојат прашања кои се од лична природа и претставуваат лично чувство и за кои никој друг не може да дава информации, а тоа се изјаснувањето за етничката и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останува неизвесно дали роднини ќе можат да ја кажат етничката и верската припадност на иселениците. Откако претходно директорот Симовски и неговиот заменик ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ продолжува да се однесува несериозно кон важни прашања како што е најобемната статистичка операција – пописот. Законот за попис, кој денеска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВМРО-ДПМНЕ продолжува да се однесува несериозно кон важни прашања, велат од СДСМ откако опозициската партија денеска поднесе иницијатива за поништување на ...
| | веќе видена | слични

Доколку продолжат недоразбирањата помеѓу директорот на Државниот завод за статистика Апостол Симовски и неговиот заменик Иљми Селами, околу тоа дали податоците ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кире Чипсио Спиркоски, близок човек на Оливер Спасовски и Зоран Заев, командир на полициската станица Прилеп, која е една од најголемите во градот, редовно на ...
сите 291 | | | веќе видена

Поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски, во вторникот од Деканатот на Правниот факултет на УКИМ побарал да биде вратен на професорското ...
сите 360 | | | веќе видена

Зборот не им трае подолго од еден ден, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, коментирајќи ги изјавите на министерот за здравство Венко Филипче ...
сите 494 | | | веќе видена

Кабинетот на претседателот на Собранието, Талат Џафери, објави дека 32-та седница ќе се одржи утре. Оваа седница, која во четвртокот остана незавршена бидејќи ...
сите 314 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 123 | | | веќе видена

Во низата афери на власта, покрај за генералниот секретар на Владата, се надоврза уште една - во Управата за матични книги, предводена од кадар на ДУИ, Бујар ...
сите 237 | | | веќе видена

Адвокатот и еден од најголемите експерти за урбанизам Илија Илијовски побара од јавноста да не врѓи притисок врз градоначалникот на Општина Центар, Саша ...
сите 236 | | | веќе видена

Седат Пекер алијас Џадин Ахмедоски имал лична карта со украден идентитет. Воедно видовме дека Џадин Ахмедовски имал и втор матичен број на име Џеладин ...
сите 222 | | | веќе видена

Дваесет и седум годишен пациент на дијализа доби бубрег од почината донорка Верче Белчовска, која на 6 април почина во сообраќајна несреќа . Претпладнево ...
сите 135 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе се спроведе комбиниран модел на попис што го вклучува и електронското попишување, велат од СДСМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: