Селами: Ќе го потпишам пописот за да се зголеми довербата кај населението

Илми Селами, заменик-директорот на Заводот за статистика, вели дека во Законот за попис е предвидено и тој да го стави потписот на статистичката операција ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Попишувањето на државјаните на Македонија живеат или престојуваат во странство ќе се врши по пат на самопопишување/саморегистрација преку онлајн-апликација ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Попишувањето на лицата државјани на Република Северна Македонија, кои во периодот на спроведување на Пописот 2021 живеат или престојуваат во странство ќе се ...
| | веќе видена | слични

Откако се разгоре политичката битка во јавноста за тоа кои податоци може да ги даде лице за друго лице кое е во странство - денеска од Владата испратија ...
| | веќе видена | слични

Постојат прашања кои се од лична природа и претставуваат лично чувство и за кои никој друг не може да дава информации, а тоа се изјаснувањето за етничката и ...
| | веќе видена | слични

Доколку продолжат недоразбирањата помеѓу директорот на Државниот завод за статистика Апостол Симовски и неговиот заменик Иљми Селами, околу тоа дали податоците ...
| | веќе видена | слични

Во законот прилично е добро објаснето за лица кои не се во државата, податоците ги дава личност која најдобро ги познава, со цел да се има контрола врз ...
| | веќе видена | слични

Славјанка Петровска, СДСМ во Студио 10 во врска со спроведувањето на пописот смета дека за лица кои не се во државата, податоците ги дава личност која најдобро ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Христијан Мицкоски секојдевно докажува дека е единствен и најголем бранител на криминалот и криминалците. Тој не може да се помири што денес правдата е еднаква ...
сите 416 | | | веќе видена

Состојбата во болниците е стабилна, нема некој голем и неконтролиран наплив на пациенти во сите јавно-здравствени установи во Скопје и насекаде во државата. ...
сите 589 | | | веќе видена

Заев е бранител на криминалот на Рашкоски кој и понатаму може да влијае на сведоците. Рашкоски си дојде со рацете во џебот во судот, а си замина во својот дом ...
сите 341 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 123 | | | веќе видена

Адвокатот и еден од најголемите експерти за урбанизам Илија Илијовски побара од јавноста да не врѓи притисок врз градоначалникот на Општина Центар, Саша ...
сите 236 | | | веќе видена

Издавањето на официјалните пасоши и документи од страна на МВР на светски криминалци, нарко босови, мафијаши и припадници на ИСИС е загрозување на ...
сите 275 | | | веќе видена

Во пресрет на погребот на принцот Филип, британската кралица Елизабета Втора сподели со јавноста една од нејзините омилени фотографии со нејзиниот сопруг, со ...
сите 196 | | | веќе видена

Со овие луѓе нема да нѐ биде. Ако некој сѐ уште се прашува зошто, одговорот е: Зборот не им трае подолго од еден ден, нема стратегија, нема план, само провизии ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Селами: Ќе го потпишам пописот за да се зголеми довербата кај населението

Од:
До кого (е-маил):
Порака: