Симовски и Селами го брифираа Османи за планираниот попис

По отворениот судир меѓу врзаните потписи во Државниот завод за статистика околу тоа друг во име на ислениците ќе може да се изјасни за нивната верска и ...
| | веќе видена | слични

Попишувањето на лицата државјани на Република Македонија кои во периодот на спроведување на Пописот 2021 живеат/престојуваат во странство ќе се врши по пат на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Директорот на Агенцијата за заштита на личните податоци Имер Алиу за МКД.мк вели дека со Државниот завод за статистика се прават усогласувања околу начинот на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Попишувањето на лицата државјани на Република Северна Македонија кои во периодот на спроведување на Пописот 2021 живеат или престојуваат во странство ќе се ...
| | веќе видена | слични

За попишување на дијаспората нема да биде потребен важечки пасош туку ќе треба да се внесе само матичниот број. Попишувањето на лицата државјани на Република ...
| | веќе видена | слични

Услов за да се самопопишат е точниот единствен матичен број на граѓанинот (ЕМБГ) Попишувањето на лицата државјани на Македонија кои во периодот на спроведување ...
| | веќе видена | слични

Попишувањето на државјаните на Македонија живеат или престојуваат во странство ќе се врши по пат на самопопишување/саморегистрација преку онлајн-апликација ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Христијан Мицкоски секојдевно докажува дека е единствен и најголем бранител на криминалот и криминалците. Тој не може да се помири што денес правдата е еднаква ...
сите 446 | | | веќе видена

Состојбата во болниците е стабилна, нема некој голем и неконтролиран наплив на пациенти во сите јавно-здравствени установи во Скопје и насекаде во државата. ...
сите 589 | | | веќе видена

Заев е бранител на криминалот на Рашкоски кој и понатаму може да влијае на сведоците. Рашкоски си дојде со рацете во џебот во судот, а си замина во својот дом ...
сите 373 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 123 | | | веќе видена

Одлуката што ќе ја донесе Советот на Општина Центар за суспензија на Деталниот урбанистички план, на седница, која се уште не е закажана, ќе пресуди дали на ...
сите 280 | | | веќе видена

САД бара да се заштити интегритетот на системот за издавање на пасоши. Американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба му потенцираше на министерот за ...
сите 235 | | | веќе видена

Со овие луѓе нема да нѐ биде. Ако некој сѐ уште се прашува зошто, одговорот е: Зборот не им трае подолго од еден ден, нема стратегија, нема план, само провизии ...
сите 160 | | | веќе видена

Во капелата на замокот Виндозр денеска ќе се одржи погребот на принцот Филип, кој самиот го испланирал до најситни детали. Кралицата Елизабета Втора ќе се ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Симовски и Селами го брифираа Османи за планираниот попис

Од:
До кого (е-маил):
Порака: