МВР регистрира 755 прекршоци за неносење лична заштита на лице

70 копии
3 копии
4 копии
3 копии
2 копии
2 копии

Во текот на изминатото деноноќие (меѓу 6 и 7 ноември) на територијата на државата, полицијата регистрира 436 прекршоци на мерката за носење лична заштита на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Охрид, 5. ноември 2020 (ИНПРЕС) – Според статистичките податоци на МВР, во текот на изминатото деноноќие, на подрачјето на СВР Охрид, полициските службеници ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сопругата на албанскиот претседател Моника Куремади, која е лидерка на опозициското Движење за социјалиситичка интеграција(ЛСИ), казнета е за неносење заштитна ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова на Македонија“, Тимчо Муцунски вечер-ва при своеото гостување во централниот дневник на Сител ...
сите 337 | | | веќе видена

Американски официјални лица го критикуваа полициското насилство врз демонстрантите во Русија, по што Кремљ ги обвини САД за мешање во внатрешните работи на ...
сите 326 | | | веќе видена

Никогаш не сум споменал дека друго лице е виновно, рече денеска премиерот Зоран Заев за масакрот кај Смилковско Езеро, коментирајќи ги завршните зборови за ...
сите 150 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 106 | | | веќе видена

На 23.01.2021 во 21.50 часот при контрола во угостителски објект на подрачјето на Гази Баба од полициски службеници од Полициска станица Гази Баба констатирано ...
сите 263 | | | веќе видена

Ниту порано ниту сега придавката „македонски“ не е проблем и таа останува во записниците од Заедничката мултидисциплинарна експертска историска комисија помеѓу ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МВР регистрира 755 прекршоци за неносење лична заштита на лице

Од:
До кого (е-маил):
Порака: