21 нов смртен случај од Ковид-19. најмладиот меѓу нив е 45 годишен Скопјанец

5 копии

Македонија се полошо се справува со коронавирусот. Секојдневно земјава урива нови црни рекорди по бројот на загубени животи од Ковид-19. Од Министерството ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство информираше вчера дека за 24 часа, 26 пациенти ја загубиле битката со коронавирусот. Станува збор за четворица пациенти од Скопје ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство вчера информираше дека во изминатото деноноќие регистрирани се само 24 оздравени пациенти од коронавирус. Ова е огромно намалување ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 39760, бројката на оздравени пациенти е 23035, на починати е ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 24 оздравени пациенти од: Скопје-9, Куманово-2, Штип-5, Битола-4, Кавадарци-1, Виница-1, Ресен-2. Починати се 26 ...
| | веќе видена | слични

Од почетокот на епидемијата во Македонија, за сиве овие 9 месеци, вкупната бројка на ковид дијагностицирани е 39.760. Со актуелното темпо, очекувано е бројот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јас, моите деца, моите родители сме учеле сето тоа што го учат сите во нашата земја а тоа е дека Втората светска војна е настаната под организација на ...
сите 270 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 68 | | | веќе видена

ДИМИТРОВ ВЕЛИ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА ИМА НАПРЕДОК КОГА БУГАРИЈА УЦЕНУВА Бугарија го прекршила членот 2 од Договор за добрососедство, изјави денеска Никола Димитров, ...
сите 50 | | | веќе видена

Активни се 12.207 случаи во државава од кои најголем број 5714 се во Скопје. Во Тетово има 951 активен случај, во Куманово 937, во Гостивар 497, во Охрид 491, ...
сите 228 | | | веќе видена

Европската агенција за лекови очекува од фармацевстаката компанија Фајзер/БиоНТека да достават податоци од педијатриските испитувања за ефектите на вакцината ...
сите 298 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прашува дали Јавното обвинителство соработува со градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и директорот на „Водовод“, Душко Весковски, па ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

21 нов смртен случај од Ковид-19. најмладиот меѓу нив е 45 годишен Скопјанец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: