Во изминатите 24 часа од коронавирусотпочинале 26 лица


 Ѓеорѓијев за МИА вели дека самоиницијативно се вклучува во работата на одделението, во моментите, кога треба да се помогне на пациентите кои се со тешка ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Околу 700 пациенти се хоспитализирани на инфективните одделенија во државата. Подготвени се и Интерните клиники за прием на пациенти.Со интерни договори, дел ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство информира дека во изминатите 24 часа во ковид-центрите во земјава е пријавено дека се лекуваат 563 пациенти позитивни и суспектни ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Штипско инфективно е со пополнет капацитет, а на кожно има 5 слободни кревети, наменети за пациенти со полесна клиничка слика. Помеѓу двете одделенија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Додека џебовите на власта се полнат, брутално се осиромашува народот, истата таа власт која се богати, го осиромашува народот, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 593 | | | веќе видена

Не се очекува нов силен бран на КОВИД-19 и оптоварување на болниците, но не се исклучува ни можноста вакцината да биде задолжителна, иако засега не се ...
сите 341 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 232 | | | веќе видена

Бугарски „Труд“ објави дека коските на речиси 400 бугарски војници кои загинале во Првата светска војна, биле раскопани од две поголеми парцели на гробишта ...
сите 329 | | | веќе видена

Цените на електричната енергија на регионалните берзи се за три пати зголемени и од 56 е/MWh пред неколку месеци, сега цените се движат меѓу 140 и 170 е/MWh и ...
сите 176 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Куманово поведе постапка против лице на возраст од 30 години за сторено кривично дело – Тешка кражба од член 236 став 1 точка 1 ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во изминатите 24 часа од коронавирусотпочинале 26 лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: