Состојбата со коронавирусот е критична: Скоро 1000 лица хоспитализирани - четворица се на респиратор, 134 на кислородна поддршка


Министерството за здравство информираше вчера дека за 24 часа, 26 пациенти ја загубиле битката со коронавирусот. Станува збор за четворица пациенти од Скопје ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Три лица починале на Ковид одделот во кавадаречката болница, станува збор за тиквешани на возраст од 67 до 78 години, потврдија од болницата. Сите имале ...
| | веќе видена | слични

Од друга страна, доктор Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог при кавадаречкиот Центар за јавно здравје, за МИА потврди дека имаат регистрирано вкупно 42 ...
| | веќе видена | слични
23 копии
2 копии
3 копии

Во последните 24 часа починати се 18 лица од Ковид 19. Пет пациенти од Скопје (61, 69, 67, 77 и 84г), двајца од Куманово (66 и 80г), еден пациент од Штип ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Позитивни на Ковид-19 се здравствен работник и вработена во градинка, нови 54 случаи со коронавирус во Тиквешко има регистрирано Центарот за јавно здравје ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Излезност по општини на денешниве Локални избори 2021 до 11:00 часот според АКСИОС 2017 АЕРОДРОМ 10,22 АРАЧИНОВО 5,78 БЕРОВО 13,05 БИТОЛА 12,30 БОГДАНЦИ 12,52 ...
сите 292 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 207 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 259 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 78 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози, соопшти Автомото сојузот. Сообраќајот на регионалниот пат 1202 Дебар-Маврово ...
сите 143 | | | веќе видена

„Ако водечките политички, а не само политички структури во Северна Македонија, не го сменат нивното однесување во билатералните односи, не можат да го ...
сите 241 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Состојбата со коронавирусот е критична: Скоро 1000 лица хоспитализирани - четворица се на респиратор, 134 на кислородна поддршка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: