БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНА ВО МАКЕДОНИЈА УТРЕ ЌЕ НАДМИНЕ 40.000: Активни случаи имаме скоро 16.000, од кои половината се во Скопје


Од почетокот на епидемијата во Македонија, за сиве овие 9 месеци, вкупната бројка на ковид дијагностицирани е 39.760. Со актуелното темпо, очекувано е бројот ...
| | веќе видена | слични
23 копии
2 копии
3 копии

Во последните 24 часа починати се 18 лица од Ковид 19. Пет пациенти од Скопје (61, 69, 67, 77 и 84г), двајца од Куманово (66 и 80г), еден пациент од Штип ...
| | веќе видена | слични
2 копии
9 копии

Позитивни на Ковид-19 се здравствен работник и вработена во градинка, нови 54 случаи со коронавирус во Тиквешко има регистрирано Центарот за јавно здравје ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Починати се две лица на возраст од 78 и 83 години. Новозаболени има во сите четири општини – во Кавадарци 32, Росоман девет, Неготино  11 и Демир Капија ...
| | веќе видена | слични

Нови 1064 случаи на Ковид-19 од вкупно 3096 тестирања се регистрирани во изминатите 24 часа. Според информациите што вечерва ги објави Министерството за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Доктор Нико Беќаровски од Клиниката за Токсикологија ги повика родителите да го прифатат најавениот скрининг на Министерството за здравство со брзи антигенски ...
сите 156 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 209 | | | веќе видена

„Ако водечките политички, а не само политички структури во Северна Македонија, не го сменат нивното однесување во билатералните односи, не можат да го ...
сите 384 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 96 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНА ВО МАКЕДОНИЈА УТРЕ ЌЕ НАДМИНЕ 40.000: Активни случаи имаме скоро 16.000, од кои половината се во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: