Повеќе починати отколку оздравени: 26 лица ја загубија битката, 24 го победија Ковид-19


Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 24 оздравени пациенти од: Скопје-9, Куманово-2, Штип-5, Битола-4, Кавадарци-1, Виница-1, Ресен-2. Починати се 26 ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Министерството за здравство информира дека во изминатите 24 часа во ковид-центрите во земјава е пријавено дека се лекуваат 563 пациенти позитивни и суспектни ...
| | веќе видена | слични
17 копии
2 копии
4 копии

Нов негативен рекорд од 532 заразени со Ковид-19 е регистран во Албанија во последното деноноќие. -Од тестираните 2.409 сомнителни случаи позитивен резултат е ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Во последните 24 часа починати се 18 лица од Ковид 19. Пет пациенти од Скопје (61, 69, 67, 77 и 84г), двајца од Куманово (66 и 80г), еден пациент од Штип ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Доктор Нико Беќаровски од Клиниката за Токсикологија ги повика родителите да го прифатат најавениот скрининг на Министерството за здравство со брзи антигенски ...
сите 150 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 207 | | | веќе видена

„Ако водечките политички, а не само политички структури во Северна Македонија, не го сменат нивното однесување во билатералните односи, не можат да го ...
сите 384 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 98 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повеќе починати отколку оздравени: 26 лица ја загубија битката, 24 го победија Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: