21 нов смртен случај од Ковид-19. најмладиот меѓу нив е 45 годишен Скопјанец

Министерството за здравство информираше вчера дека за 24 часа, 26 пациенти ја загубиле битката со коронавирусот. Станува збор за четворица пациенти од Скопје ...
| | веќе видена | слични

Состојбата со епидемијата на корона вирусот во Македонија е се полоша. Земјава секојдневно урива нови црни рекорди по бројот на загубени животи од Ковид-19. Од ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство вчера информираше дека во изминатото деноноќие регистрирани се само 24 оздравени пациенти од коронавирус. Ова е огромно намалување ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 39760, бројката на оздравени пациенти е 23035, на починати е ...
| | веќе видена | слични

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 24 оздравени пациенти од: Скопје-9, Куманово-2, Штип-5, Битола-4, Кавадарци-1, Виница-1, Ресен-2. Починати се 26 ...
| | веќе видена | слични

Од почетокот на епидемијата во Македонија, за сиве овие 9 месеци, вкупната бројка на ковид дијагностицирани е 39.760. Со актуелното темпо, очекувано е бројот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 452 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 204 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христојан Мицкоски по гласањето на избирачко место во ОУ „Димо Хаџи Димов“ во Влае им се заблагодари на сите граѓани кои денеска излегле ...
сите 443 | | | веќе видена

Двајцата македонски фудбалери, Езѓан Алиоски и Кире Ристевски, заедно со голманот Столе Димитриевски, синоќа на арената „Тоше Проески“ во Скопје, го одбележаа ...
сите 282 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена

Фото: Вангел Тануровски Државната изборна комисија објави дека излезноста до 17.00 часот е 41,39 отсто, што е за 7 процентни поени пониска од излезноста на ...
сите 287 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

21 нов смртен случај од Ковид-19. најмладиот меѓу нив е 45 годишен Скопјанец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: