Хроничо болните да се ослободат од работа бара лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски


Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ ги повика здравствените власти да ги ослободат од работа граѓаните кои имаат хронични заболувања во периодов кога има висока ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Скопје се гуши. Мерните станици кај Ректорат, во Лисиче и Карпош последните неколку дена мерат ниво на ПМ10 честички 2-3 пати над дозволеното, а за Шилегов ...
| | веќе видена | слични

4 години нема направено ништо. Градот секоја зима се гуши, а Шилегов нема одвоено денар за подобрување на квалитетот на возухот. Скопје дише смрт затоа што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Магла, загаден воздух и ковид е лоша комбинација која ќе го зголеми бројот на заразени лица во земјава во престојниот период, покажува анализата „ ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Научници од Германија и Кипар во својата неодамна објавена студија упатија на фактот дека околу 15 проценти од смртните случаи од Ковид-19 може да се препишат ...
| | веќе видена | слични
5 копии

“Со почетокот на грејната сезона почнува и атмосферскиот хорор период во големите градови во Македонија. Секојдневно сме сведоци на веќе енормното загадување ...
| | веќе видена | слични

Поради зголемениот број на заразени со Ковид-19 во земјава, од ВМРО-ДПМНЕ соопштија дека одлучиле денешниот протест да го спроведат со намален број на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Речиси двојно поголем број оздравени пациенти – 544 од новодијагностицирани – 336 (од вкупно направени 1181 тестирање) се евидентирани во извештајот за ...
сите 573 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче се огласи со поддршка за премиерот Зоран Заев по серијата бурни реакции што ги предизвика неговото интервју за ...
сите 228 | | | веќе видена

Италијанскиот новинар фриленсер Франческо Касалини вели дека нашата земја треба да преговара со Бугарија, и покрај блокадата за почетокот на преговорите со ...
сите 485 | | | веќе видена

Старо- новиот шампион во Формула 1, Луис Хамилтон нема да се појави на трката за Големата награда на Шакир откако неговите последни тестови на Ковид-19 биле ...
сите 101 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 125 | | | веќе видена

Десната рака на Христијан Мицкоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник, Александар Николовски, на последното гостување на ТВ Алфа, го обвини Зоран Заев ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хроничо болните да се ослободат од работа бара лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: