(Видео) Жугиќ: Заев и Шилегов не инвестираа ниту денар за подобрување на квалитетот на воздух


Поради зголемениот број на заразени со Ковид-19 во земјава, од ВМРО-ДПМНЕ соопштија дека одлучиле денешниот протест да го спроведат со намален број на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Скопскиот градоначалник, Петре Шилегов вели дека Вардариште генерира смрдеа и загаденост во скопските населби Лисиче и Ново Лисиче, посочувајќи дека за ...
| | веќе видена | слични
7 копии

„Мерните станици во Скопје покажуваат зголемена загаденост на воздухот и до 2-3 пати над дозволеното. Грејната сезона само што почна, зимата е пред нас, а ...
| | веќе видена | слични
6 копии

ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа протест во Тетово под мотото „Загадувањето убива кога власта е неспособна-Стоп за депониите“. Пораките кои претседателот на ОК ВМРО- ...
| | веќе видена | слични
6 копии

ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа протест и во Струга под мотото „Загадувањето убива кога власта е неспособна-Стоп за депониите“ и ја посочија дивата депонија која е ...
| | веќе видена | слични
5 копии

ВМРО-ДПМНЕ денеска во општина Карпош и општина Гази Баба одржа протести под мотото „Загадувањето убива кога власта е неспособна-Стоп за депониите“. ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение објави дека утре ќе протестира во две скопски општини и три други градови. „Власта под итно да престане со загрозување ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Неодговорноста на Владата предводена од СДСМ го загрозува здравјето на граѓаните. Негрижата за загадениот воздух и дивите депонии убива и во ек на пандемија. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонската Влада е свесна дека треба да изготви патоказ за да покаже дека е цврсто посветена на имплементацијата на Договорот за добрососедство со Бугарија, ...
сите 261 | | | веќе видена

Министерство за надворешни работи на Данска ги демантира вестите дека го поддржува ветото на Бугарија за почеток на пристапните преговори на Македонија со ЕУ, ...
сите 399 | | | веќе видена

Бројот на новзаразени ќе се намалува, а на смртни случаи ќе се зголемува - вели доктор Харис Бабачиќ, лекар истражувач на каролинска институт во Шведска.
сите 39 | | | веќе видена

Формула 1 пилотот Роман Грожан, кој вози за тимот Хас, мина речиси неповреден од еден од најлошите инциденти во Ф1 во последните години, специјалното одело го ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Жугиќ: Заев и Шилегов не инвестираа ниту денар за подобрување на квалитетот на воздух

Од:
До кого (е-маил):
Порака: