Аеродром има над 650 активни случаи

Секојдневно расте бројот на заболени во земјава. Изминатиов период борјот на активни преностиели на вирусот се зголемува во овие градови: Куманово 2333, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ОСТАВКА! – ова му порачаа граѓани на министерот за здравство, Венко Филипче. „Прво место на Балканот по смртност, прво место на Балканот по заразени“, пишува ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Нови 865 нови случаи со Ковид-19 од 2449 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за периодот од 24 часа во деноноќието ...
| | веќе видена | слични

Секојдневно растат бројките на заболени лица со Ковид 19 во земјава. Покрај Скопје епидемијата забрзано се шири во : Струмица 993, активни 560 Куманово 2333, ...
| | веќе видена | слични

Во последните 24 часа од направени 2449 тестирања, регистрирани се 865 нови случаи на Ковид-19, починале 10 лица, а оздравени се 359, информира Министерството ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ и многу луѓе кои не се партиски определени денеска повторно протестираа и побараа оставка на Заев и слобода на народот. Тие заедно побараа Заев да ...
сите 333 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 164 | | | веќе видена

За владините функционери и Заев да обезбедат иднина, прво треба да ја согледаат реалноста, а реалноста во Македонија се одликува со криза, живот на рати, ...
сите 207 | | | веќе видена

Новинарот Џеф Мејсон го испровоцира Доналд Трамп со прашањето дали ќе го признае Џо Бајден за претседател.„Ќе биде тешко да се признае неговата победа, бидејќи ...
сите 310 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 168 | | | веќе видена

Во Албанија во последното деноноќие регистрирана е висока бројка на новозаразени, оздравени но и починати од последици од Ковид-19. – Во изминатите 24 часа од ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Аеродром има над 650 активни случаи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: