Неизвесно заздравувањето на албанската економија, според СБ надворешниот долг ќе порасне на 81,4 отсто


Економското закрепнување на Албанија ќе биде тешко по двата „удари“ што ги доби, оној на земјотресот на 26 ноември минатата година и пандемијата со ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Собранието денеска ја продолжува 20. седница на која на дневен ред е Дополнетиот предлог за изменување и дополнување на Буџетот на Република Македонија за 2020 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Повратот на данокот од сметките направени во таканаречениот „Викенд без ДДВ“ доцни. Иако парите од данокот за купените производи од 10 до 12 октомври требаше ...
| | веќе видена | слични

Пратениците во рамки на оваа седница веќе трет ден дебатираат за ребалансот, втор годинава, поради влијанието од корона-кризата, а со цел да се олесни ефектот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Бојан Стојаноски, пратеник од ВМРО-ДПМНЕ во Собранието на денешната собраниска седница за финансирање и буџет истакна дека опозицијата се однесува крајно ...
| | веќе видена | слични

Костадин Костадинов, пратеник од редовите на СДСМ, на денешната прес-конференција рече дека четвртиот пакет мерки за помош ќе изнесува 470 милиони евра. 70 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче се огласи со поддршка за премиерот Зоран Заев по серијата бурни реакции што ги предизвика неговото интервју за ...
сите 228 | | | веќе видена

Претседателот на српското Националното собрание, Ивица Дачиќ, оцени дека премиерот, Зоран Заев, не е политички незнајко и дека знае оти неговите неодамнешни ...
сите 74 | | | веќе видена

Тимчо Муцунски, пратеник во Собранието од ВМРО-ДПМНЕ на денешната комисија за финансирање и буџет зборуваше за амандманот кој е на предлог на граѓанскиот ...
сите 155 | | | веќе видена

Десната рака на Христијан Мицкоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник, Александар Николовски, на последното гостување на ТВ Алфа, го обвини Зоран Заев ...
сите 116 | | | веќе видена

Вечерва и Кичево се крена на нозе против штетните преговори кои ги води Владата на Зоран Заев заедно со други 10 градови во Македонија. Како што може да се ...
сите 92 | | | веќе видена

Наместо да се крие зад партиски соопштенија, да организира таканаречени протести преку кои си ја спасува фотелјата, Мицкоски да излезе и да каже: со кого ...
сите 592 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Неизвесно заздравувањето на албанската економија, според СБ надворешниот долг ќе порасне на 81,4 отсто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: