Запленет глисерот на Зоран Милески Кичеец


2 копии
4 копии
3 копии

Во интервјуто за јавниот обвинител Вилма Рускоска која вчера од премиерот Зоран Заев беше предложена за раководител на ЈО за гонење на организиран криминал ...
| | веќе видена | слични

Јавната обвинителка Вилма Рускоска која го води случајот „Рекет“ во интервју за Сител вели дека во најскоро време ќе заврши вештачењето на телефонот на Катица ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По гостувањето во емисијата „Стадион“ на Канал 77 и во емисијата КОД на Телма ТВ , обвинителката Вилма Русковска, денеска имаше интервју и на Сител ТВ. Таму ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако се обелодени случајот „Рекет” во кој е уапсен Бојан Јовановски или Боки 13, а истиот ден таа реши да ја депонира оставката, Катица Јанева стана топ тема ...
| | веќе видена | слични

Порталот Економски лидер, повикувајќи се на извори од Основното јавно обвинителство објави имиња на рекетираните и сумите кои наводно завршиле кај Јовановски. ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Меѓународната заедница деновиве е едногласна во барањето до властите во Северна Македонија во врска со случајот „Рекет“ да покажат на дело дека во земјата има ...
сите 368 | | | веќе видена

Непримерна, со речник што може да навреди цели категории наши граѓани, вака претседателот Стево Пендаровски ја оцени изјавата на премиерот Зоран Заев кој рече ...
сите 375 | | | веќе видена

Веќе еден месец во притвор се Бојан Јовановски попознат како Боки 13 и Зоран Милески попознат како Зоки Кичеец осомничени за изнудување на милионскиот рекет од ...
сите 224 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 159 | | | веќе видена

Бојан Јовановски, познат како Боки 13, кој во Скопје беше уапсен поради рекетирање на бизнисменот Јордан Орце Камчев, според пишувањата на Курир.рс 1,5 милиони ...
сите 93 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Запленет глисерот на Зоран Милески Кичеец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: