Кој со кого до крајот? – Во Премиер лигата се најавува „фотофиниш“!


Трката за шампионската титула во Англија е и тоа како интересна овие два тима ќе се „тркаат“ до самиот крај. Ливерпул вчера однесе победа против Челзи од 2:0 и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Спектакуларниот гол на Мохамед Салах беше централно случување во неделната програма од Премиер лигата. Египќанецот испрати силен удар од далечина кој заврши во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сезоната во Премиерлигата е во самиот финиш, Ливерпул и Манчестер Сити водат голема битна за титулата.Ливерпул премногу долго чека за титула во Премиерлигата, ...
| | веќе видена | слични

Манчестер сити и Ливерпул толку ја направија интересна трката за шампионската титула во Премиерлигата, што со години англиската јавност не видела толку ...
| | веќе видена | слични

Голгетерот на Ливерпул, Мохамед Салах е сигурен дека ако Ливерпул ги добијат четирите преостанати натпревари во првенството, ќе ја освојат титулата во Премиер ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со појава на град. Ќе дува североисточен ветер, најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи. ...
сите 365 | | | веќе видена

Ситуацијата меѓу САД и Иран продолжува да се вжештува. Договор нема на повидок. И покрај тоа, експертите се согласни: двете страни сакаат да избегнат воена ...
сите 271 | | | веќе видена

Собранието утре во рамки на 103. седница треба да ги гласа предлозите за разрешување на членови на Владата и за избор на нови министри. Пратениците ќе гласаат ...
сите 230 | | | веќе видена

САД, Велика Британија, Саудиска Арабија и Обединетите Арапски Емирати се заложија за дипломатско решение на кризата со Иран. „Го повикуваме Иран да ги прекине ...
сите 199 | | | веќе видена

Државата е во опасност кога со нејзиниот буџет директно управува аболиран криминалец како Зоран Заев. Од денот кога аболицираниот Заев и неговата криминална ...
сите 248 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кој со кого до крајот? – Во Премиер лигата се најавува „фотофиниш“!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: