IN MEMORIAM: Почина Елена Мисиркова


2 копии
4 копии
5 копии

Елена Мисиркова, една од основачите на иницијативата „За заедничка Македонија“, која подоцна популарно се нарекуваше 4 Илинден, синоќа почина. Мисиркова својот ...
| | веќе видена | слични

Вчера почина реномираната македонска и светска пијанистка проф. м-р Елена Мисиркова, која беше внука на познатиот македонски преродбеник и деец Крсте Петков ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По долго и тешко боледување, вчера почина познатата пијанистка со светска кариера Елена Мисиркова-Лоза, правнука на Крсте Петков Мисирков. – Горда сум што сум ...
| | веќе видена | слични

Единствен начин да се победи времето е да се остави трага која ќе го надживее животот. Елена Мисиркова колку што беше одличен уметник, таа беше искрен и голем ...
| | веќе видена | слични

Во името на нашиот завет, заеднички завет од нашите предци, во името на мојот славен предок Крсте Петков Мисирков кој што со своите постулати од пред 100 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Како последица на бегство, на екс-премиерот Никола Груевски ќе му се суди во отсуство за сите предмети покренати од СЈО. Поради пресудата во случајот „Тенк“ во ...
сите 193 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Кабинетот на Претседателот на Република Македонија, по објавата во јавноста на Решението на Основниот суд Скопје 1 за определување мерка притвор против Миле ...
сите 64 | | | веќе видена

Поддржувачите на иницијативата „Македонија блокира“ вечерва се упатија во населбата Пржино, кон домот на поранешната министерка за култура Елизабета ...
сите 61 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 45 | | | веќе видена

Политичкиот аналитичар Петар Арсовски вели најголемиот притисок сега е врз Владата и институциите од кои се очекуваат одговори - како Груевски успеал ја ...
сите 276 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

IN MEMORIAM: Почина Елена Мисиркова

Од:
До кого (е-маил):
Порака: