ЕУ ја поздрави одлуката на сите партии во Албанија за учество на изборите


4 копии

Европската унија денеска ја поздрави одлуката на сите политички партии во Албанија да учествуваат на парламентарните избори што се закажани на 25 јуни. Во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии

Парламентарните избори во јуни во Албанија ќе ги спроведе техничка влада на чело со политички премиер. Власта и опозицијата во Албанија ги обелоденија деталите ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Албанските политички партии постигнаа компромис и за една недела ги одложија парламентарните избори, од 18 јуни на 25 јуни, по интензивните преговори со ...
| | веќе видена | слични

По тричасовниот разговор премиерот Еди Рама од владејачката Социјалистичка партија и Љуљзим Баша од главната опозициска Демократска партија изјавија дека ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Заедничката изјава беше дадена во утринските часови по разговорите меѓу лидерите кои траеле три часа. Со договорот се потврдува и учеството на опозицијата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Доколку Северна Кореја изврши тестирање на хидрогенска бомба во Тихиот Океан, тоа ќе биде „промена на играта“ и САД ќе го третираат сериозно, но не веруваат ...
сите 293 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ОН, Антинио Гутереш денеска на средба со македонскиот премиер Зоран Заев изрази поддшка за спроведувањето на реформите во Македонија и ...
сите 228 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕУ ја поздрави одлуката на сите партии во Албанија за учество на изборите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: