Сугарески: Транс – европска транспортна мрежа е заедничка цел на земјите од регионот


Министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески на министерскиот состанок посветен на транспортната поврзаност на земјите во Западен Балкан, што се оддржа ...
| | веќе видена | слични

Според соопштението од Министерството ,состанокот се одржува во рамките на Самитот на ЕУ - Западен Балкан под покровителство на Бугарското претседателство со ...
| | веќе видена | слични

Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески учествуваше на министерски состанок за транспортната поврзаност на земјите од Западен Балкан во Софија каде ги ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески на втората Меѓународна Конференција на тема „Транспортот во денешното општество“ што се одржа на Техничкиот ...
| | веќе видена | слични

Зголемено искористување на современите информациско комуникациски технологии што се употребуваат во транспортот, најави денеска министерот за транспорт и врски ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Состанокот ќе се одржи во просториите на јавното претпријатие „Македонски железници - инфраструктура“, а на него ќе присуствуваат директорот на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Министерството за транспорт и врски изработи Предлог национална транспортна стратегија за периодот 2018-2030 година. - Главните цели на стратегијата се: да се ...
| | веќе видена | слични
11 копии
повеќе

Останато

Трудницата Џулија Органо опишала како нејзиното момче, со кое чека бебе, го преживело рушењето на мостот во Џенова држејќи се за жица 20 метри над земјата. ...
сите 221 | | | веќе видена

„Констатирана беше одговорност за службена злоупотреба на бившиот директор на БЈБ Лазе Велковски.Кога веќе не е спорно дека има одговорност, тогаш не треба да ...
сите 180 | | | веќе видена

Сите оние кои сакаат интегрирана Македонија во НАТО и Европската унија ќе го поддржат референдумот на 30 септември, вклучувајќи ја и опозицијата, бидејќи ...
сите 42 | | | веќе видена

Напаѓачот кој на 3 август на кеј „13 Ноември“ физички го нападна 66-годишниот скопјанец кој потоа почина од нанесените повреди, е фатен и одредена му е мерка ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сугарески: Транс – европска транспортна мрежа е заедничка цел на земјите од регионот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: