Сугарески: Транс – европска транспортна мрежа е заедничка цел на земјите од регионот


Министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески на министерскиот состанок посветен на транспортната поврзаност на земјите во Западен Балкан, што се оддржа ...
| | веќе видена | слични

Според соопштението од Министерството ,состанокот се одржува во рамките на Самитот на ЕУ - Западен Балкан под покровителство на Бугарското претседателство со ...
| | веќе видена | слични

Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески учествуваше на министерски состанок за транспортната поврзаност на земјите од Западен Балкан во Софија каде ги ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески на втората Меѓународна Конференција на тема „Транспортот во денешното општество“ што се одржа на Техничкиот ...
| | веќе видена | слични

Зголемено искористување на современите информациско комуникациски технологии што се употребуваат во транспортот, најави денеска министерот за транспорт и врски ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Состанокот ќе се одржи во просториите на јавното претпријатие „Македонски железници - инфраструктура“, а на него ќе присуствуваат директорот на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Министерството за транспорт и врски изработи Предлог национална транспортна стратегија за периодот 2018-2030 година. - Главните цели на стратегијата се: да се ...
| | веќе видена | слични
11 копии
повеќе

Останато

-Спојувајќи ги религијата и хуманоста, тие денеска инспирираа голем број на кавадарчани да се вклучат во хуманитарната акција за помош на Малкиќ,  на која и е ...
сите 155 | | | веќе видена

И понатаму не стивнуваат реациите и најразлични трачеви и нови информации поврзани со секс скандалот на пејачката Јелена Карлеуша и босанскиот фудбалер Огњен ...
сите 216 | | | веќе видена

За Охрид и охриѓани најголемиот празник е Богојавление Водици. Тој е круна на јануарските празнувања. Погледнете го настанот низ фотографиите на фотографот ...
сите 250 | | | веќе видена

Одговорност за шверцескиот начин на кој СДСМ го објави Законот за двојазичност мора да има. Законот за двојазичност е штетен и ќе има несогледливи последици по ...
сите 383 | | | веќе видена

„Доколку (претседателот на Грција) Прокопис Павлопулос го потпише Преспанскиот договор кој не е потпишан од претседателот (на пјРМ) ќе учествува во уставно ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сугарески: Транс – европска транспортна мрежа е заедничка цел на земјите од регионот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: