Кој играч највеќе загуби во преодниот рок?

Неколку фудбалери сакаа да направат трансфер до крајот на преодниот рок, но тие, на нивна „несреќа“, не успеаја во својата намера… Голем број на фудбалери оваа сезона изгубија преку неуспешните обиди да направат трансфер во преодниот рок, и сега ќе мораат да почекаат дополнителни 4 месици до наредниот преоден рок доколку сакаат да ја променат средината. Постојат доста квалитетни играчи кои нема да се наоѓаат во стартните 11 на своите екипи, а ние ќе наведеме само неколку од нив : Сами Кедира беше поврзуван со неколку клубови ова лето. Клубови како Челзи, Арсенал и Баерн Минхен. Дефинитивно за него немаше место во некои тимови, а други несакаа да потрошат голема сума на пари за да стигнат до неговите услуги. Едно е сигурно, наредните 4 месеци овој фудбалер сигурно нема да избори место пред Лука Модриќ и Тони Крос, секако, доколку во иднина и двајцата бидат потполно спремни. Од друга страна, заминувањето на Чаби Алонсо би можело да го радува, но останува уште Иљараменти за кој шпанските медиуми пишуваат дека ...
| | веќе видена | слични

Фудбалскиот клуб Рерал Мадрид е богат и може да си дозволи вносни понуди за најдобрите светски асови. Желба на европскиот владетел е фудбалерот кој е меѓу најквалилтетните во редовите на англискиот шампион, Манчестер Сити, Јаја Туре. Предводникот на мадриѓаните, тренерот Анчелоти е подготвен заработеното од Ди Марија да го вложи за доведување на Туре, со што „Граѓаните“ би можеле да бидат побогати за 75 милиони евра. Италијанецот располага и со одличниот Тони Крос, како и да е, целта му е квалитетен среден ред. Ако се договорат, искусниот Туре ќе биде четвртиот фудбалер на „Сантијаго Бернабе“, кој вреди над 75 милиони евра, заедно со Роналдо, Герет Бејл, како и со Џејмс (Хамес) Родригез. Туре беше со желба да се пресели од „Итихад“ поради заборавена роденденска честитка од Сити. Шпанскиот фудбалски состав е заинтересиран и за капитенот на Борусија Дортмунд, Матс Хумелс.
| | веќе видена | слични

Мадрид, 8. септември 2014 (ИНПРЕС) – Најдобриот фудбалер на Манчестер Сити, Јаја Туре, е „на мета“ на европскиот првак Реал Мадрид. „Кралскиот клуб“ со парите добиени од продажбата на Ди Марија има намера на „Сантијаго Бернабеу“ да го доведе Јаја Туре. Покрај овој играч, во трансфер плановите на Карло Анчелоти се наоѓа и одбранбениот играч на Борусија Дортмунд, Матс Хумелс. (Крај) извор: Спорт ТА фото: архива
| | веќе видена | слични
2 копии

Најдобриот играч на Манчестер Сити, Јаја Туре, се наоѓа во трансфер плановите на европскиот првак Реал Мадрид. ‘Кралскиот клуб’ има намера парите кои ги доби од Манчестер Јунајтед за Ди Марија да ги искористи за реализација на трансферот на Јаја Туре. Според шпанските медиуми, иако Реал во летниот преоден рок го донесе Тони Крос, тренерот на клубот Карло Анчелоти има намера дополнително да го засили редот за врска. Доколку овој трансфер во иднина биде реализиран, тогаш 31-годишниот Туре би бил четвртиот играч за кого Реал ќе издвои најмалку 75 милиони евра. Повеќе од 75 милиони евра Реал плати за трансферите на Герет Бејл, Кристијано Роналдо и Хамес Родригез. Покрај Јаја Туре во трансфер плановите на Анчелоти се наоѓа и дефанзивецот на Борусија Дортмунд, Матс Хумелс.
| | веќе видена | слични

Само два порази беа доволни за да се вклучи „црвеното светло“ за аларм во Реал Мадрид. „Кралевите“ не стигнаа до трофејот во Супер-купот на Шпанија, минатиот викенд загубија од Реал Сосиедад во Примера дивизион, па веднаш се појавија и многубројни анализи околу причините за бавниот старт на сезоната. Поголемиот дел од нив причините на ги бараат во стручниот штаб, туку исклучиво кај играчите, но не поради нивниот квалитет, туку поради поделеноста што владее во соблекувалната. Имено, поголемиот дел од фудбалерите се незадоволни од одлуката за заминување на Ди Марија и Чаби Алонсо, играчи кои имаа огромен придонес при ланската титула во ЛШ. Бесот е уште поголем поради останувањето на Икер Касилјас, за кого постоело ветување дека летово ќе биде продаден. Претседателот Перез во последен момент се премислил, но фудбалерите не делуваат задоволни што Икер остана, па уште и е прв голман пред Кејлор Навас, кој моментно се наоѓаво далеку подобра форма. Шпанските медиуми тврдат дека голманот има само еден единствен ...
| | веќе видена | слични

Фудбалскиот клуб Реал Мадрид продолжува да ја засилува екипата, а овој пат на мета е најдобриот играч на Манчестер Сити, Јаја Туре. Тренерот на Реал, Карло Анчелоти има намера со парите од продажбата на Анхел Ди Марија да ги потроши на Туре, за кој е подготвен да издвои 75 милиони евра. Иако летово го донесе Тони Крос, италијанецот не сака тука да застане и сака дополнително да ја засили средината, а наскоро ќе испрати и официјална понуда до Сити. Доколку овој трансфер се реализира, репрезентативецот на Брегот на Слоновата Коска, 31 годишниот фудбалер ќе биде 4-ти во последните неколку години за кого Реал платил повеќе од 75 милиони, покрај Кристијано Роналдо, Герет Бејл и Родригез. Покрај Туре, Реал сака да го донесе и Матс Хумелс од Борусија Дортмунд.
| | веќе видена | слични

-КПР најверојатно ќе му понуди договор на Хуго Алмеида, пренесуваат англиските медиуми. По заминувањето на Лоик Реми, менаџерот Хари Реднап има една опција помалку во нападот. Летниот преоден рок заврши, но не и кога станува збор за доведување на слободни агенти. Помеѓу нив е Алмеида кои би можел да го засили премиерлигашот. Тој остана без ангжаман после четири поминати години во Бешикташ. 30. годишниот Португалец настапуваше за својата национална репрезентација на претходното Светско првенство. -Како што пренесува “Тутоспорт“, Јувентус е многу блиску до договор со дефанзивецот на Барселона, Дани Алвеш. Според информациите, можно е следното лето Бразилецот да го напушти “Камп Ноу“. Покрај интересот на француските гиганти ПСЖ и Монако за неговите услуги, во трката се вклучува и “Старата дама“ која ќе ги стартува разговорите за евентуално трансферот биде реализиран во Јануари. 31-годишниот Алвеш во изминатите шест години имаше 190. натпревари во Примера (14. голови) со четири титули во шпанската лига и два ...
| | веќе видена | слични

Реал Мадрид традиционални ги прави најшокантните и најскапите трансфери па затоа не е ни чудо што европскиот шампион се подготвува за ново големо купување. Трансфер периодот заврши, но „кралевите“ уште сега прават планови за јануарскиот преоден рок. Дел од европските медиуми пишуваат дека следен на листата на желби на мадриѓани е Јаја Туре од Манчестер сити. Репрезентативецот на Брегот на слоновата коска е во лоши односи со управата на „граѓаните“ и „непристојна“ понуда од Реал Мадрид би можела да го убеди да побара трансфер на „Сантијаго Бернабеу“. Ова секако нема да им се допадне на навивачите на Сити, бидејќи во Туре гледаат вистински лидер на тимот, но среќни нема да бидат ниту симпатизерите на „каталонците“ со оглед ан фактот што од 2007 го 2010 играше за Барселона. Се шпекулира дека европскиот шампион е подготвен да плати 75 милиони евра за фудбалерот од средниот ред и покрај тоа што на оваа позиција веќе ги има Лука Модриќ, Тони Крос, Сами Кедира и Асиер Илјараменди.
| | веќе видена | слични

Очигледно дека Тони Крос нема да биде доволен во средниот ред на Реал Мадрид, а уште повеќе по заминувањето на Чаби Алонсо, па од клубот се подготвени да донесат уште едно скапо засилување. Тренерот на „кралскиот“ клуб, Карло Анчелоти е спремен парите заработени од продажбата на Анхел Ди Мариа, да ги вложи во трансферот на Јаја Туре, најдобриот фудналер на Манчестер Сити. Туре и 31 годишен и помалку изненадува одлуката на италијанскиот стручњак на еден ветеран да бидат потрошени 75 милиони евра, но никој не може да ги оспори квалитетите на репрезентативецот на Брегот на слоновата коска. Туре е незадовелен во Сити, а доказ тоа е неговото одбивање на потпише нов договор. Евентуалниот трансфер во Реал, би се реализирал во јануари.
| | веќе видена | слични

Чаби Алонсо на големо изненадување на сите го напушти Реал Мадрид и премина во Баерн Минхен, меѓутоа неговата одлука да го промени клубов можеби има некаква поинаква позадина... Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти призна дека сите во клубот биле изненадени од одлуката на Алонсо да го напушти „Сантијаго Бернабеу“. Алонсо потпиша нов договор со Реал во јануари, но сепак одлучи да побара нов предизвик и ова лето се пресели во Баерн Минхен. Сепак, во Шпанија деновиве се шпекулира дека трансферот на Шпанецот во Баерн има поинаква позадина од „барањето на нов предизвик“. Шпанските таблоиди тврдат дека вистинската причина поради која Алонсо го напушти Мадрид е пејачката Лордес Хернандез со уметничко име "Russian Red". Наводно госпоѓа Алонсо дознала за аферата на нејзиниот маж, па побарала од Чави развод или напуштање на Мадрид. Таблоидите и порано го поврзуваа фудбалерот со пејачката Хернандез. Најинтересно е тоа што последниот албум на шпанската пејачка "Russian Red" се вика "Xabier".
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На синоќешното гласање доверба во грчкиот Парламент, Алексис Ципрас со 151 гласа „за“, доби поддршка за неговата влада. Од пратениците, 148 гласаа „против“, а ...
сите 724 | | | веќе видена

По одлуката на британскиот Парламент за отфрлање на Договорот за Брегзит, ЕУ би можела да се согласи на одлагање на истапувањето на Велика Британија од ...
сите 365 | | | веќе видена

Правилната форма на државјанството напишано на личните документи на албански јазик треба да биде државјанство „на Македонија“ („E Maqedonisë”), а не како што ...
сите 106 | | | веќе видена

По тврдењето на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, дека изјавата на генералниот секретар Игор Јанушев за можноста партијата да ги бојкотира ...
сите 213 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кој играч највеќе загуби во преодниот рок?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: