Снежно невреме во делови од Калифорнија, Невада и Орегон

Поројни дождови и врнежи од снег погодија делови од американските држави Калифорнија, Невада и Орегон поради што се затворени дел од патишта и училиштата. Националната метеоролошка служба предупреди за можни снежни бури и лавини во некои ски-центри, како и за поплави во пониските делови. На неколку места во погодените области се отворени евакуациски центри.

⇐ DailyМРТ ⇒