Спарси се „лизнаа“ во Мемфис, Разиграните Бакси поведоа со 2-1 (ВИДЕО)

Кошаркарите на Мемфис максимално го искористија домашниот терен, го совладаа Сан Антонио со 105:94 и намалија на 2-1 за продолжување на надежта за пласман во конференциското полуфинале. За Гризлис ова беше прва победа над Спарси во плеј-офот по 2011 годинна. Мемфис клучниот удар го зададе во третата четвртина, која ја отвори со серија од 8-0, со двата поени на Рендолф, тројка на Гасол, а потоа ...

⇐ DailySportmedia ⇒