Недвед: Монако може да е нагазна „мина`…

Италијанскиот гигант Јувентус по елиминацијата на Барселона доби многу полесен противник (барем на хартија) во полуфиналето на Лигата на шампионите-тоа е составот на Монако. Многумина сметаат оти тоа е поволна ждрeпка за „бјанконерите“ со оглед на тоа што на другата страна се шпанскиот прволигаши Реал и Атлетико Мадрид. Со ова баш и не се согласува потпретседателот на Јуве, Павел Недвед кој ...

⇐ DailyТочка ⇒