Мемфис убедлив против Сан Антонио, Уште еден рекорд на Леброн

Кошаркарите на Мемфис на домашен терен успеаа да го победат Сан Антонио со 105:94 и да ја намалат предноста во серијата на 1:2. Мемфис изгледаше многу подобро, во однос на претходните 2 натпревари кога доживеаа 2 убедливи порази. Минатата вечер цврсто играа и дозволија противникот да постигне само 63 поени во првите три ¼-ни. До победа Мемфис го однесоа Кунли, Гасол и Рандолф. Кунли постигна 24 ...

⇐ DailyСпектра ⇒