Лепа Брена не може да го дочека март, кога пејачката Александра Пријовиќ, сопругата на Филип Живојиновиќ, ќе се породи и на свет ќе го донесе нејзиното прво ...
сите 14 | | | веќе видена

Големите луѓе не се гледаат по зборовите туку по делата што ги прават. А, токму такви се момците од „ДНК“… Андреј Ѓоргиевски и Владимир Блажев – Панчо биле во ...
сите 4 | | | веќе видена

Поп-пејачката Елена Ристеска снима песна со популарниот музичар Дуке Бојаџиев. Таа се пофали дека е во неговото студио во Њујорк и дека заедно работат на нешто ...
сите 3 | | | веќе видена

Бугарска работа – „Едно име имаме“ во нивна верзија. И ако Македонија „има уште 2-3 дела за да биде цела“, овие велат дека Бугарија „има уште 8 дела за да биде ...
сите 4 | | | веќе видена

Познатата пејачка Тејлор Свифт, конечно, издејствува судска забрана за приоѓање обожавател кој ја следи веќе две години ѝ испраќа заканувачки писма. Ерик ...
сите 7 | | | веќе видена

Пејачката Дара Бубамара на настап во Париз беше нападната од страна на нејзин пијан обожавател. Јанќ Вираг, Србин кој живее Париз откри детали за инцидентот. ...
сите 10 | | | веќе видена

Македонската изворна песна е инспирација за многумина, а кај нас, во Македонија, едни од најдобрите кои го прават тоа е групата „Баклава“. Токму поарди тоа ...
сите 7 | | | веќе видена

Колку само прекрасни песни останале зад Кемал Монтено кој на денешен ден би наполнил 70. години. Се родил во Загреб а починал на 21. јануари 2015. година, во ...
сите 2 | | | веќе видена

Синот на легендарниот криминалец и нарко-бос, Пабло Ескобар, архитектот Себастијан Марокин тврди дека еден од соработниците на татко му бил и легендарниот ...
сите 14 | | | веќе видена

Покрај другите опфатени теми, ликови и случувања поврзани со смртта на Тито, распадот на Југославија и случувањата кои следуваат после таа драма, новата ТВ ...
сите 2 | | | веќе видена

next