Зајас

  во

  Вчера во 08.00 часот на патот Кичево–Македонски Брод, во близина на место викано „Бели Мостој“, З.А.(31) од село Зајас, управувајќи патничко возило „Пежо 206“ ...
  сите 172 | | | веќе видена

  Дваесет и едно годишно момче е тешко повредено во сообраќајна несреќа која се случила вчера во 08.00 часот на патот Кичево–Македонски Брод, во близина на место ...
  сите 143 | | | веќе видена

  Дваесет и едно годишно момче е тешко повредено во сообраќајна несреќа која се случила вчера во 08.00 часот на патот Кичево–Македонски Брод, во близина на место ...
  сите 161 | | | веќе видена

  Во 08.00 часот на патот Кичево–Македонски Брод, во близина на место викано „Бели Мостој“, 31-годишниот З.А. од село Зајас, управувајќи патничко возило „Пежо ...
  сите 162 | | | веќе видена

  Во тек е набавка на чизми и реконструкција на многу полициски станици, oколу еден милион евра имаме во буџетот за реконструкција на станици, што ќе трае и во ...
  сите 3 | | | веќе видена