Ахмети до Мицкоски: Внимавај што зборуваш, Мицкоски му возврати да се подготви за опозиција


Крајот на кампањата за претседателски избори го заостри тонот помеѓу Ахмети и Мицкоски. Лидерот на ДУИ вчера вечер од митингот на градскиот плоштад каде се ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети од Теарце порачал пред граѓаните дека се две опции во пресрет на претстојните парламентарни и втор круг на претседателски избори ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети вчера од Теарце порачал дека пред граѓаните има две опции: опција за интеграција и опција за стоење во место. -На 8 мај ќе се реши ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети, во рамки кампањата за парламентарните избори, ги продолжи средбите со жителите на Теарце. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Никој не треба да се сомнева во нашата одлучност и решеност да направиме промени кои ќе ја сменат сликата на политиката во Македонија. Предолго живееме во ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва во Куманово порача дека се решителни да направат промени, да ја победат апатијата, да ја создадат иднината и ...
| | веќе видена | слични

На 24 април избравте Македонија повторно да биде на секој еден од нас, земја во која граѓаните ќе бидат задоволни. Ајде на 8 мај да им дадеме црвен картон и да ...
| | веќе видена | слични

Во рамки на кампањата за парламентарните избори, претседателот на ДУИ и носител на листата со кандидати за пратеници во шестата изборна единица, Али Ахмети ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Врховниот водач ајатолахот Али Хамнеи ги водеше молитвите за време на прошталната церемонија за починатиот претседател и седум други, меѓу кои и министерот за ...
сите 398 | | | веќе видена

Атентаторот на словачкиот премиер Роберт Фицо имал организација под името „Словачка без насилство, пишуваат медиумите во Братислава. Уште се дознава дека ...
сите 488 | | | веќе видена

На видеото се гледаат жените, сите членови на израелските одбранбени сили (ИДФ), наредени до ѕид и нивните раце се врзани. Лицата на некои се модри и крвави. ...
сите 425 | | | веќе видена

Зијадин Села од Алијанса за Албанците во интервју за Трилинг по изборите и изборните резултати и случувања, вели дека се работи за изборен инжинеринг и ...
сите 230 | | | веќе видена

„Намерата на неколку европски земји да ја признаат палестинската држава е награда за тероризмот“, изјави денеска Нетанјаху. Израелскиот премиер тврди дека 80 ...
сите 162 | | | веќе видена

Дисциплинска одговорност за службено лице кое извршило регистрација на моторно возило без присуство на сопственикот и три лица кои не ги констатирале ...
сите 103 | | | веќе видена

Очекуваме дека Северна Македонија ќе продолжи по европскиот пат, кажа заменик-помошникот секретар на САД во заминување и специјален претставник за Западен ...
сите 390 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ахмети до Мицкоски: Внимавај што зборуваш, Мицкоски му возврати да се подготви за опозиција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: