Удово

  во

  Премиерот Зоран Заев и министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски денеска присуствуваа на настан посветен на почеток на градежни ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Почнуваат градежните работи за изградба на системот за наводнување на јужната долина на реката Вардар, втора фаза. Почетокот на работите ќе бидат означени на ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Почнуваат градежните работи за изградба на системот за наводнување на јужната долина на реката Вардар, втора фаза. Почетокот на работите ќе бидат означени на ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Почетокот на работите ќе бидат означени на влезот на селото Јосифово, Валандовско. На отпочнувањето на градежните работи ќе се обрати премиерот Зоран Заев, ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Почнуваат градежните работи за изградба на системот за наводнување на јужната долина на реката Вардар, втора фаза.Почетокот на работите ќе бидат означени на ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Поради одрони, сообраќајот на регионалниот пат Делчево-Каменица се одвива по една ...
  сите 102 | | | веќе видена

  Денеска во Македонија времето ќе биде сончево и доста топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. УВ=9. ...
  сите 108 | | | веќе видена