Турскиот

  во

  Саудискиот принцот Мохамед бин Салман е подготвен да плати речиси четири милијарди фунти, или 4,6 милијарди евра, за да го купи англискиот фудбалски клуб ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Турските спасувачи денес извлекоа 16-годишен тинејџер од рушевините на осумкатницата во Истанбул која се сруши пред два дена, соопшти турскиот министер за ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Македонскиот напаѓач од редовите на Коњаспор Адис Јаховиќ направи несфатлив потег во натпреварот против Фенербахче во кој заработи исклучување. Јаховиќ денес ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Tурскиот интернационалец кој настапува за екипата на Кливленд во НБА лигата, Чеди Осман, ја донесе Македонија на подиумот од АЛЛ-СТАР натпреварувањето за ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Турскиот интернационалец Чеди Осман, кој е роден во Охрид, ѝ укажа чест на неговата родна земја Македонија, истакнувајќи го македонското знаме на опремата (на ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Со натпреварот на „Ѕвездите во подем“ започна еден од најинтересните спортски настани во светот, НБА Ол-Стар викендот. Во натпреварот се сретнаа тимот на САД и ...
  сите 49 | | | веќе видена

  [freetext] д-р Билал Суџубаши главен извршен директор на Халкбанк АД Скопје Халкбанк АД Скопје неодамна ја купи осигурителната компанија “Нова Осигурување”, ...
  сите 16 | | | веќе видена