Тери

  во

  Наполи е надвор од топ четворката во Серија А, но претседателот Аурелио Де Лаурентис не се жали. „Знаеме какви ни се можностите, апсолутно сме мирни и го ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Тимовите на Вест Хем и Вотфорд остварија исклучително значајни победи во битката за опстанок во Премиер лигата, па со новите тери бода кои ги освоија денеска, ...
  сите 120 | | | веќе видена

  Норвич после само една сезона престој во Премиерлигата, се враќа во Чемпионшип. Поразот од 0-4 на свој терен против Вест Хем, покажа дека Канаринците се ...
  сите 141 | | | веќе видена

  Странските студенти ќе бидат принудени да ги напуштат САД или да се префрлат на друг колеџ ако нивните училишта есенва понудат интернет-настава, покажуваат ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Се чини дека Карло Анчелоти, еден од најдобрите тренери во светот во изминатите две децении, како да не го почитува премногу Кристијано Роналдо. Доказ за тоа е ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Тери Херингтон од Пенсакола, Флорид му се јавила на Џефри Гренџер од Вациза кога дознала дека тој се разболел и дека итно му треба нов бубрег. Гранџер објави ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Џозефина Монастерио е родена во Венецуела пред 73 години, а кога ќе ја погледнете не би и дале ниту 55 години. И не само тоа, оваа жена на свои 59 години ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Интересна беше реакцијата на Џон Тери при водечкиот гол на Астон Вила, каде англиската легенда е помошник тренер во стручниот штаб што го предводи Дин Смит. ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Со години слушаме за Ким Џонг-ун, бескомпромитивниот лидер на Северна Кореја, кој има храброст да се спротивстави на најголемите светски сили, а сега неговата ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Џон Тери е легенда на Челзи. Капитенот долги години беше предводник на тимот од „Стемфорд Бриџ“. Омилен меѓу фановите на лондонските “сини“, омилен кај сите ...
  сите 5 | | | веќе видена

  На половина пат низ вечерашната епизода на американскиот „America’s Got Talent“, водителката Тери Крувс ја извести публиката дека, Хајди Клум не се чувствува ...
  сите 6 | | | веќе видена