Тери

  во

  Напаѓачот на ДСЦ Јунајтед, Вејн Руни, жали што Јозеп Гвардиола не бил селектор на Англија. Руни е убеден дека неговата генерација која играше за „Гордиот ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Поранешниот репрезентативец на Англија Вејн Руни смета дека неговата генерација можела да освои се ако имала тренер каков што е Пеп Гвардиола. Руни со ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Поранешниот долгогодишен член на „Црвените ѓаволи“ смета дека на неговата „златна“ генерација му недостасувал еден тренер со капацитет на Пеп Гвардиола, со ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Вејн Руни својата репрезентативна кариера ја заврши без ниту еден трофеј иако одигра 120 натпревари и настапи на неколку европски и светски првенства. ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Поранешниот капитен на Манчестер Сити, Винсент Компани, за кого пред неколку дена се играше опроштален натпревар на „Етихад“ за медиумите го откри најдобирот ...
  сите 129 | | | веќе видена

  Поранешниот капитен на англиската фудбалска репрезентација и на Манчестер јунајтед, Вејн Руни, е разочаран што Пеп Гвардиола не бил селектор на Англија. Руни ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Напаѓачот на ДСЦ Јунајтед, Вејн Руни, жали што Јозеп Гвардиола не бил селектор на Англија. Руни е убеден дека неговата генерација која играше за „Гордиот ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Лондон, 13 септември 2019 (МИА) – Напаѓачот на Јунајтед, Вејн Руни, жали што Жозеп Гвардиола не бил селектор на Англија. Руни е убеден дека неговата ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Напаѓачот на ДСЦ Јунајтед, Вејн Руни, жали што Јозеп Гвардиола не бил селектор на Англија. Руни е убеден дека неговата генерација која играше за „Гордиот ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Напаѓачот на ДСЦ Јунајтед, Вејн Руни, жали што Јозеп Гвардиола не бил селектор на Англија. Руни е убеден дека неговата генерација која играше за „Гордиот ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Вејн Руни својата репрезентативна кариера ја заврши без ниту еден трофеј иако одигра 120 натпревари и настапи на неколку европски и светски првенства. ...
  сите 54 | | | веќе видена