Татјана

  во

  Македонската презентерка Татјана Стојановска важи за една од најубавите жени на естрадата. Таа кажа дека не се плаши од староста и годините, но и за тоа дека ...
  сите 8 | | | веќе видена

  По двомесечна пауза, македонскиот женски ракометен првак Вардар в петок продолжува со настапите во Лигата на шампионите. На ред е втората групна фаза во која ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Македонската презентерка Татјана Стојановска важи за една од најубавите жени на естрадата. Таа кажа дека не се плаши од староста и годините, но и за тоа дека ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Биоинформатика е наука што се занимава со проучување на софтверските системи на биолошките организми, а подразбира: декодирање, зачувување, модулирање и ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Психијатриската болница „Демир Хисар“, каде по претставка од родител на пациент Државниот здравствен и санитарен инспекторат затекна епидемија од вошки, ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Прекрасната телевизиска водителка на Канал 5 Татјана Стојановска пред камерите на магазинот Бекстејџ откри детали за својот приватен живот и врската која ја ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Британската интернет-страница „Бук беб“, која се занимава со промовирање и продажба на нови и половни книги, по повод месецот на љубовта, спроведе анкета за ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Покровител на јубилејната археолошка изложба, како што беше напоменато вчера, е Владата на Република Северна Македонија Интернационалната археолошка изложба ...
  сите 23 | | | веќе видена