Тамара

  во

  По големиот евровизиски успех, Тамара Тодевска замина на заслужен одмор. Пејачката на социјалните мрежи сподели неколку фотографии од плажа. По повеќе од две ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Големата евровизиска еурофија која за Тамара Товевска траеше повеќе од три месеци, најпосле заврши и тоа со резултат кој ја направи особено горда. Тие денови ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Јутјуб каналот „FBE“ кој има над 19 милиони следбеници објави видео во кое Американци го даваат своето мислење за песните од Евровизија. Еден од коментаторите ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Александар Ношпал, македонскиот моден дизајнер деновиве е заплиснат со бројни коментари и комплименти поради извонредниот фустан којшто го изработи за Тамара ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Александер Зверев ги „преживеа“ двете одложувања поради дожд и упорниот Чилеанец Николас Жари за да стигне до титулата од Женева опен пред Ролан Гарос со ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Александер Зверев ги „преживеа“ двете одложувања поради дожд и упорниот Чилеанец Николас Жари за да стигне до титулата од Женева опен пред Ролан Гарос со ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Јутјуб каналот „FBE“ кој има над 19 милиони следбеници објави видео во кое Американци го даваат своето мислење за песните од Евровизија. Еден од коментаторите ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Во новото издание на Сергеј Варошлија минути доби пејачката Тамара Тодевска која на голема со подготвува за првата полуфинална вечер во Тел Авив каде ќе ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Во новата сезона на Ѕвездите на Гранд Северина ќе и се придружи на ривалката Карлеуша во жирито на популарното натпреварување, дознаваат српските медиуми. Саша ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Евровизискиот успех на Тамара ја крена нацијата на нозе, ги запали социјалните мрежи и направи Македонија да се почувствува (нај)горда до сега кога е ова ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Во саботата заврши 64-то издание на Избор на песна на Евровизија, на која победи Холандија. Тамара Тодевска со песната „Proud“ не претставуваше на ...
  сите 61 | | | веќе видена

  1 Ај, Павле си даде оставка. А другите? Тоа е одговорот за сите избрани и именувани функционери кои и понатаму ќе ја тегнат мастиката околу случајот Павле ...
  сите 22 | | | веќе видена