ТА

  во

  Молња и громови насред снежната виулица ги изненадиле луѓето во руската престолнина во саботата навечер. Неколку видео снимки од социјалните мрежи прикажуваат ...
  | | веќе видена

  Работници кои биле отпуштени или си поднеле отказ на работното место биле најхрабри во пријавувањето на газдите за неисплатен К-15 за 2018-та година, потврди ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Играчите на Леганес не го криеја својот бес по крајот на натпреварот кој го одиграа на „Камп Ноу“, а причина за тоа беше спорната ситуација од 71-та минута ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Меѓународната непрофитна организација Oxfam објави во понеделникот дека во минатата 2018 година 26-те од најбогатите луѓе на светот поседуваат богатство коешто ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Во Општина Илинден продолжува традицијата, среќникот што го фати Богојавленскиот крст што свештениците од црквата „Свети Константин и Елена“ го положија во ...
  сите 339 | | | веќе видена

  Спортмедиа во Келн, Марија Ковачева Не сме светски шампиони за да се разочаруваме по еден пласман на 15-то место на Светското првенство кое се одржува во ...
  сите 136 | | | веќе видена

  Пратеникот Јоргос Псарианос соопшти дека ја напушта партијата „То Потами“(Река) поради поддршката на фракцијата за Преспанскиот договор, само неколку часа ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Само 15,4 отсто од домаќинствта можат лесно или подносливо лесно да ги задоволат потребите со вкупните месечни приходи, сите останати се соочуваат со проблем. ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Во Општина Илинден продолжува традицијата, среќникот што го фати Богојавленскиот крст што свештениците од црквата „Свети Константин и Елена“ го положија во ...
  сите 339 | | | веќе видена