Сингапур

  во

  Јапонскиот премиер, Шинзо Абе, одби да ги негира извештаите дека го номинирал американскиот претседател Доналд Трамп за Нобеловата награда за мир откако Белата ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Според најновите истражувања, Копенхаген е прогласен за најдобар град за живот за Европејците. На второ место се наоѓа Берн во Швајцарија, а третото место го ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Според најновите истражувања, Копенхаген е прогласен за најдобар град за живот за Европејците. На второ место се наоѓа Берн во Швајцарија, а третото место го ...
  сите 12 | | | веќе видена