Шефилд

  во

  Стареењето на работната сила, предизвиците наспроти уникатните можности што ги носи демографската промена на населението опсервирано од корпоративните ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Стареењето на работната сила, предизвиците наспроти уникатните можности што ги носи демографската промена на населението опсервирано од корпоративните ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Стареењето на работната сила, предизвиците наспроти уникатните можности што ги носи демографската промена на населението опсервирано од корпоративните ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Стареењето на работната сила, предизвиците наспроти уникатните можности што ги носи демографската промена на населението опсервирано од корпоративните ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Стареењето на работната сила, предизвиците наспроти уникатните можности што ги носи демографската промена на населението опсервирано од корпоративните ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Роднина на поранешниот прв човек на терористичката организација Ал Каеда, Осама Бин Ладен префрлил 3 милиони фунти на сметка на новиот премиерлигаш Шефилд ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Шефилд јунајтед, клубот кој од следната сезона ќе игра во англиската Премиер лига, добил заем од 3 милиони фунти од семејството на Осама Бин Ладен, се дозна на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Шефилд Јунајтед оваа сезона направи големо изненадување во Чемпионшип и успеа да се избори за директен пласман во Премиер лигата. Од наредната сезона Шефилд ќе ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Како дел од својата програма за општествена одговорност и придонес во едукацијата во регионите каде што делува, Меѓународниот факултет на Универзитетот Шефилд ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Како дел од својата програма за општествена одговорност и придонес во едукацијата во регионите каде што дејствува, Меѓународниот факултет на Универзитетот ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Нигерскиот фудбалер, Џон Оби Микел би требало ова лето да направи нов трансфер. Откако пред само неколку месеци го облече дресот на Миделсброу, Микел е спремен ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Меѓународниот факултет на Универзитетот Шефилд, СИТИ Колеџ, неколку години по ред е поддржувач на Меѓународната конференција за човечки ресурси, која оваа ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Капитенот на репрезентацијата на Нигерија и некогашен долгогодишен член на Челси, Џон Оби Микел кариерата веројатни ќе ја продолжи во Премиер лигата. ...
  сите 7 | | | веќе видена