Сан Диего

  во

  Атлетико се уште не е спремен да се раздели со Антоан Гризман и од Барселона бара уште 80 милиони евра, иако Барса вчера го потврди трансферот. За тоа време ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Колорадо рапидс – Њу Ингланд револушн (03.00 часот) Колорадо очајно ја стартуваше сезоната, но почнаа да им се поклопуваат коцките и има пет победи и две ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Припадникот на специјалните морнарички сили на САД Едвард Галагер не е виновен за убиството на тинејџерот милитант на Исламската држава во Ирак во 2017-та ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Јелена Јанковиќ никогаш официјално не објави крај на кариерата, но веќе ја нема на ВТА листата, бидејќи Србинката две години не одиграла ниту еден меч. Повеќе ...
  сите 2 | | | веќе видена

  „Шивачкиот круг“ е групна порака на апликацијата „Вацап“ која припадници на американските морнарички „фоки“ ја користеле за да разговараат за военото ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Кралевите за младиот бек пред две сезони платија 24 милиони евра за фудбалерот кој покажа дека има потенцијал во дресот на градскиот ривал Атлетико, меѓутоа за ...
  сите 51 | | | веќе видена