Сан Диего

  во

  Џулија Гилас е фитнес тренерка и модел од Сан Диего, која на својот Инстаграм профил има 5 милиони следбеници. Освен што го промовира здравиот живот, оваа ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Има една гадна болка што се јавува, кога целиот твој свет како што го познаваш и живееш се руши со една одлука на еден маж. Преку ноќ, до 23 години имав се, и ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Џулија Гилас е фитнес тренерка и модел од Сан Диего, која на својот Инстаграм профил има 5 милиони следбеници. Освен што го промовира здравиот живот, оваа ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Санчез, која локалните медиуми ја нарекле "заменичка на Ел Чапо", признала дека влегла во врска со оженетиот нарко-бос во 2011-та година, кога неговата сопруга ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп и врвната политичарка на демократите, Ненси Пелоси, се во мала војна, која тешко дека може да биде побизарна. Високата ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Полека изминува една половина од јануарскиот преоден рок, постојат многу гласини со Спортски бидете во тек со се што се случува! – ТУКА можете да се потсетите ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Националниот историски парк Чесапик и Охајо Канал во близина на Вашингтон е затворен. Малиот број посетители кои и покрај тоа се таму имаат јасен став околу ...
  сите 157 | | | веќе видена

  Пензиониран американски специјалец е обвинет дека убил неколку ирачки цивили, до смрт претепал заробен тинејџер и сторил уште десетици кривични дела, пишува во ...
  сите 7 | | | веќе видена

  После Светското првенство, ова лето Диего Армандо Марадона ја превзема функцијата на претседател на белорускиот Брест. Но таму се задржа кратко, затоа што во ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Одликуван припадник на специјалната единица „фоки“ на американската морнарица, се соочува со обвинувања за убиство со предумисла поврзани со фаталното ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Странски хакери ги нападнале софтверите на весникот „Лос Анџелес Тајмс“ и на неколку други американски весници, предизвикувајќи одложување на продукцијата и ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Странски хакери ги нападнале софтверите на весникот „Лос Анџелес Тајмс“ и на неколку други американски весници, предизвикувајќи одложување на продукцијата и ...
  сите 28 | | | веќе видена