Ромео

  во

  Македонската поп пејачка, Калиопи Букле, објави нова песна со наслов „Пресуда“. Автор на песната е долгогодишниот соработник, и бивш сопруг на Калиопи, Ромео ...
  сите 2 | | | веќе видена

  По кусата пауза од музичката сцена, Калиопи конечно има нова песна. Станува збор за уште една емотивна балада насловена „Пресуда“, која повторно произлезе како ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Министерот за здравство, д-р Венко Филипче, денеска одржа работна средба со заменик амбасадорот на Германија, Петар Шалер, амбасадорот на Италија, Карло Ромео, ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Пјер Гасли ја опиша неделната трка во американски Остин како долга и тешка отоако стартуваше од задниот ред и не успеа да стигне до поени. Французинот имаше ...
  сите 40 | | | веќе видена