Роџер

  во

  Роџер Федерер имаше непријатно искуство на Австралија oпен, човекот од обезбедувањето не го пушти да влезе во соблекувалните зошто немаше ...
  сите 121 | | | веќе видена

  Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер се најде во една непријатна ситуација на Австралија опен.Според „Ле Фигаро“, тој бил задржан од обезбедувањето во моментот ...
  сите 121 | | | веќе видена

  Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер се најде во една непријатна ситуација на Австралија опен. Според „Ле Фигаро“, тој бил задржан од обезбедувањето во моментот ...
  сите 121 | | | веќе видена

  Можеш да имаш 20 грен-слем титули и шест трофеи на Австралија Опен, но ред мора да почитуваш. Ова го научи Роџер Федерер откако обезбедувањето на грен-слемот ...
  сите 121 | | | веќе видена

  На Австралија опен се почитуваат правилата, дури кога се работи за 20-кратниот гренд слем шампион, Роџер Федерер. Швајцарецот можеби е најславниот тенисер на ...
  сите 121 | | | веќе видена

  Рафаел Надал и Роџер Федерер без проблеми обезбедија пласман во осминафиналето. Вториот носител Надал експресно го елиминира домашниот тенисер Де Минаур во ...
  сите 121 | | | веќе видена

  Прославениот пензиониран тенисер зборуваше за Роџер Федер како најдобар спортист во историјата на тенисот. Џон Мекинро во интервју за „Тенис ТВ“ со пофални ...
  сите 121 | | | веќе видена