Миле

  во

  Од прогласувањето на епидемијата на мали сипаници во Скопје на 2 јануари, по повеќе од четири месеци прогласена е и епидемија на територијата на целата држава. ...
  сите 326 | | | веќе видена

  Нецелосниот доказен материјал го одложи распитот на екс министерот за транспорт Миле Јанакиески, осомничен за настаните од 27 април.. Тој денеска половина час ...
  сите 94 | | | веќе видена

  И Миле Јанакиески, поранешниот министер за транспорт и врски, се бранел со молчење кога од куќен притвор бил додведен на сослишивање во јавното обвинителство ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Нецели две минути траеше транспортот на поранешниот министер Миле Јанакиески, од едниот суд до другиот каде што е канцеларијата на Oбвинителството за ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Го донесоа од судење да биде испрашан во обвинителството за организиран криминал, а барал прво да ги види доказите. И поранешниот министер за транспорт за ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Околу триесетина минути траеше распитот на поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески во Обвинителството за организиран криминал и корупција ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески денеска е повикан на распит во Обвинителството за гонење на организиран криминал како осомничен за ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Осомничениот организатор на насилниот упад во Собранието на 27 април 2017 година Миле Јанакиески по денешното судење како нарачател на насилствата во Општина ...
  сите 94 | | | веќе видена