Ме

  во

  Се прават големи напори од група ентузијасти, македонскиот спорт за првпат во својата историја да добие и репрезентација во хокеј на мраз која ќе учествува на ...
  | | веќе видена

  Пред 50 години (31.10.1961) Германија и Турција потпишаа Спогодба за вработување врз основа на која т.н. „гастарбајтери“ од Турција почнаа да доаѓаат во ...
  | | веќе видена

  Роман на годината Житие Писана е оваа книга, по заповест негова, на доброчинителниот, богопосветениот, скромниот, врлиот, многустрадниот, светиот, господин ...
  | | веќе видена

  пејачка Во овој период интензивно се подготвувам за снимање на спотот за мојата најнова песна. Наскоро почнуваме со снимање, па со Принц, кој ќе го изработи ...
  | | веќе видена

  Самарџиски во саботата оствари 19 поени и неверојатни 19 скока на еден меч, по што беше прогласен за играч на неделата во Турција, а сезонава има одличен ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Неколку години откако јас дојдов на овој свет, татко ми се запозна со еден странец кој штотуку беше дошол во нашиот град. Отсекогаш беше љубезен со сите... ...
  | | веќе видена

  Славната водителка и кралица на ток шоата најавила дека во својата тв емисија на гледачите ќе им ја открие тајната која ја шокирала. Таа ја открила тајната - ...
  сите 9 | | | веќе видена