Мараја Кери

  во

   Мараја Кери и Ник Канон можеби веќе не се заедно, но дефинитивно им го овозможуваат најдоброто на нивните деца. Малите Морокан и Монро навистина имаат сè ...
  сите 6 | | | веќе видена

   Празничниот шопинг, украсувањето и дружбата со семејството и пријателите се неизбежни овој период. А, додека го правите сето ова, веројатно сакате да ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Пејачката Мараја Кери (49) на легендарнот хит „All I want for Christmas is you“, секоја година во ова време, за време на новогодишните празници и божиќни ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Доколку ви се чини дека каде и да одите ве пратат божиќни песни, не сте единствени – тој феномен го приметил и дигиталниот музички сервис Spotify чија анализа ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Можеби најпознатата песна на божиќниот период, „Тивка ноќ, света ноќ“, минатата година прослави 200-годишнина од кога е создадена. Настанала во австрискиот ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Ова е период од годината кога речиси секој од нас понесен од новогодишната еуфорија и големиот празник Божиќ, си ја потпевнува хит песната „All I Want For ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Поминаа 25 години откако е објавен музичкиот видеоспот за песната „All I Want For Christmas Is You“, а Мараја Кери одлучи обожавателите да ги почести со нов ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Кога ќе се претера со инсистирањето својата линија да се покаже далеку повитка отколку што е, често човек може да забега во друга крајност која му ја открива ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Мараја Кери овој пат не покажа многу и ги истакна атрибутите во прв план. Направи нешто сосема спротивно и шокираше како никогаш досега. Славната пејачка и ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Мараја Кери овој пат не покажа многу и ги истакна атрибутите во прв план. Направи нешто сосема спротивно и шокираше како никогаш досега. Славната пејачка и ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Мараја Кери слави 25-годишнина на еден од своите најголеми хитови, “All I Want For Christmas Is You”, а по тој повод дошла во Емпајр стејт билдинг во тесен ...
  сите 10 | | | веќе видена