Мараја Кери

  во

  Со спектакуларни огномети и прослави на улици во градови ширум светот одбележено беше доаѓањето на Новата година. Најголемата зграда во светот Бурџ Калифа во ОАЕ повторно е средишна точка за прославата на Нова година иако властите оваа година одлучија да нема огномет, на зградата беше поставено огромно лед-осветлување. Тоа е дел од безбедносни мерки, а на дисплејот поставен на источната страна од 828 метри високата зграда, прикажана е арапска калиграфија, геометриски шари и портрет на шеикот Заед кој беше прв претседател на државата. Со спектакуларен огномет беше дочекана 2018 година во Лондон и Единбург, јави Би-Би-Си. Во Лондон огнометот го следеа повеќе од 100.000 луѓе, а во Единбург повеќе од 150.000 и покрај предупредувањата за силен ветар. На концерт во Единбург свиреа Раг енд Боун мен и Хјуман Лиг додека посетителите на плоштади ги забавуваат Арета Френклин, Аријана Гранде и Флоренс Велч чија музика беше пуштана од звучници до полноќ. Испукани беа 10.000 патрони огномет, а шоуто траеше 12 минути. ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Жителите и туристите во Њујорк ја дочекаа на Тајмс сквер Новата година на минус 12 степени со традиционално спуштање на кристалната кугла, конфети и величествен огномет. Сепак, за разлика од минатите години имаше помал број присутни. Мараја Кери оваа година настапи успешно, за разлика од лани, а меѓу две песни бараше топол чај. Прославата беше со традиционалното спуштање на кристалната кугла Вотерфорд која оваа година имаше 3,5 метри во пречник и тежина од 5,385 кг. Беше обложена со 2.688 триаголници кои менуваа боја како калеидоскоп под силно осветлување. Безбедноста беше засилена при што гаражите во колина на Тајмс сквер беа затворени. Илјадници полицјаци беа на улици, а бетонски блокови и комунални камиони блокира апристап на возила во безбедносна зона во која беа граѓаните кои претходно мораа да поминат низ десетина безбедносни контроли. Мерките за обезбедувњае го чинеа градот 7,5 милиони долари. Тоа беше најстудена Новогодишна ноќ во Њујорк од 1907 година кога биле регистрирани 17 степени Целзиусови под ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Жителите и туристите во Њујорк ја дочекаа на Тајмс сквер Новата година на минус 12 степени со традиционално спуштање на кристалната кугла, конфети и величествен огномет. Сепак, за разлика од минатите години имаше помал број присутни. Мараја Кери оваа година настапи успешно, за разлика од лани, а меѓу две песни бараше топол чај. Прославата беше со традиционалното спуштање на кристалната кугла Вотерфорд која оваа година имаше 3,5 метри во пречник и тежина од 5,385 кг. Беше обложена со 2.688 триаголници кои менуваа боја како калеидоскоп под силно осветлување. Безбедноста беше засилена при што гаражите во колина на Тајмс сквер беа затворени. Илјадници полицјаци беа на улици, а бетонски блокови и комунални камиони блокира апристап на возила во безбедносна зона во која беа граѓаните кои претходно мораа да поминат низ десетина безбедносни контроли. Мерките за обезбедувњае го чинеа градот 7,5 милиони долари. Тоа беше најстудена Новогодишна ноќ во Њујорк од 1907 година кога биле регистрирани 17 степени Целзиусови под ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Жителите и туристите во Њујорк ја дочекаа на Тајмс сквер Новата година на минус 12 степени со традиционално спуштање на кристалната кугла, конфети и величествен огномет. Сепак, за разлика од минатите години имаше помал број присутни. Мараја Кери оваа година настапи успешно, за разлика од лани, а меѓу две песни бараше топол чај. Прославата беше со традиционалното спуштање на кристалната кугла Вотерфорд која оваа година имаше 3,5 метри во пречник и тежина од 5,385 кг. Беше обложена со 2.688 триаголници кои менуваа боја како калеидоскоп под силно осветлување. Безбедноста беше засилена при што гаражите во колина на Тајмс сквер беа затворени. Илјадници полицјаци беа на улици, а бетонски блокови и комунални камиони блокира апристап на возила во безбедносна зона во која беа граѓаните кои претходно мораа да поминат низ десетина безбедносни контроли. Мерките за обезбедувњае го чинеа градот 7,5 милиони долари. Тоа беше најстудена Новогодишна ноќ во Њујорк од 1907 година кога биле регистрирани 17 степени Целзиусови под ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Жителите и туристите во Њујорк ја дочекаа на Тајмс сквер Новата година на минус 12 степени со традиционално спуштање на кристалната кугла, конфети и величествен огномет. Сепак, за разлика од минатите години имаше помал број присутни. Мараја Кери оваа година настапи успешно, за разлика од лани, а меѓу две песни бараше топол чај. Прославата беше со традиционалното спуштање на кристалната кугла Вотерфорд која оваа година имаше 3,5 метри во пречник и тежина од 5,385 кг. Беше обложена со 2.688 триаголници кои менуваа боја како калеидоскоп под силно осветлување. Безбедноста беше засилена при што гаражите во колина на Тајмс сквер беа затворени. Илјадници полицјаци беа на улици, а бетонски блокови и комунални камиони блокира апристап на возила во безбедносна зона во која беа граѓаните кои претходно мораа да поминат низ десетина безбедносни контроли. Мерките за обезбедувњае го чинеа градот 7,5 милиони долари. Тоа беше најстудена Новогодишна ноќ во Њујорк од 1907 година кога биле регистрирани 17 степени Целзиусови под ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Жителите и туристите во Њујорк ја дочекаа на Тајмс сквер Новата година на минус 12 степени со традиционално спуштање на кристалната кугла, конфети и величествен огномет. Сепак, за разлика од минатите години имаше помал број присутни. Мараја Кери оваа година настапи успешно, за разлика од лани, а меѓу две песни бараше топол чај. Прославата беше со традиционалното спуштање на кристалната кугла Вотерфорд која оваа година имаше 3,5 метри во пречник и тежина од 5,385 кг. Беше обложена со 2.688 триаголници кои менуваа боја како калеидоскоп под силно осветлување. Безбедноста беше засилена при што гаражите во колина на Тајмс сквер беа затворени. Илјадници полицјаци беа на улици, а бетонски блокови и комунални камиони блокира апристап на возила во безбедносна зона во која беа граѓаните кои претходно мораа да поминат низ десетина безбедносни контроли. Мерките за обезбедувњае го чинеа градот 7,5 милиони долари. Тоа беше најстудена Новогодишна ноќ во Њујорк од 1907 година кога биле регистрирани 17 степени Целзиусови под ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Жителите и туристите во Њујорк ја дочекаа на Тајмс сквер Новата година на минус 12 степени со традиционално спуштање на кристалната кугла, конфети и величествен огномет. Сепак, за разлика од минатите години имаше помал број присутни. Мараја Кери оваа година настапи успешно, за разлика од лани, а меѓу две песни бараше топол чај. Прославата беше со традиционалното спуштање на кристалната кугла Вотерфорд која оваа година имаше 3,5 метри во пречник и тежина од 5,385 кг. Беше обложена со 2.688 триаголници кои менуваа боја како калеидоскоп под силно осветлување. Безбедноста беше засилена при што гаражите во колина на Тајмс сквер беа затворени. Илјадници полицјаци беа на улици, а бетонски блокови и комунални камиони блокира апристап на возила во безбедносна зона во која беа граѓаните кои претходно мораа да поминат низ десетина безбедносни контроли. Мерките за обезбедувњае го чинеа градот 7,5 милиони долари. Тоа беше најстудена Новогодишна ноќ во Њујорк од 1907 година кога биле регистрирани 17 степени Целзиусови под ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Втора шанса за Мараја Кери. Американската музичка дива Мараја Кери одлучи 2017 година да не ја заврши без успех, па најави дека повторно ќе има свој настап на Times Square за Нова година, 365 дена после хаотичниот настап на њујоршкиот централен плоштад. Основачот на компанијата „Space x“, Тесла Илон Маск го претстави и првиот автомобил кој ќе биде испратен на Марс во рамки на ракетaта „Falkon hevi“. Швајцарска компанија – флашираше воздух од швајцарија, кој потоа го продава на граѓаните во многу загадените градови, како оние во Кина и Индија. Според податоците на компанијата, воздухот се собира од различни локации ширум швајцарските Алпи и се компресира во аеросолна киселина. Производот доаѓа со прицврстена маска за помош при дишење. Конзервите воздух чинат 19,95 швајцарски франци (21 долар) и содржат доволно воздух за повеќе од 120 вдишувања, што е доволно за околу 10 минути користење. Во хонг конг пак дијамантот стар 18 години беше продаден за рекордни 71,2 милиони долари. Станува збор за најголемиот ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Музичкиот евергин „All I Want for Christmas Is You” од Мараја Кери, е една од најпознатите божиќни песни во поновата историја, и таа досега на пејачката и донесе вкупна заработка од 51 милион евра.Според списанието „Економист“, овој хит од 1994 година, е најслушана празнична песна на сите времиња.На музичката платформа Спотифај, „All I Want for Christmas Is You” се наоѓа на врвот на листата од 13 најпопуларни божиќни песни. До крајот на ноември годинава, таа е преслушана над 210 милиони пати. Неофицијално, најмногу во периодот на божиќните и новогодишните празници.Песната е број еден и на топ 15 листата рок-божиќни хитови во Велика Британија, на списанието „Ролинг Стоун“.Една од занимливостите вели дека текстот Мараја го напишала за само 15 минути. Песната се најде на првиот нејзин божиќен албум „Merry Christmas”, објавен на 1 ноември 1994 година.Пејачката пред 12 години издаде и книга за деца, со насловот од песната, којашто се продала во тираж од 750.000 примероци.
  сите 7 | | | веќе видена

   Љубовта е насекаде околу нас, а светот на славните не претставува никаков исклучок. 2017 година се покажа како среќна за многумина од нив. Некои се смирија со поранешните непреболени љубови, други пак си пронајдоа сосема нови партнери. Најголема прашина кренаа Џенифер Лопез и Алекс Родригез, но и повторното Кои вљубени славни парови ја одбележаа 2017 година? Џастин Бибер и Селена Гомез Врската за првпат ја официјализираа во февруари, 2011 година, а од тогаш следуваат многу подеми и падови. На почетокот на оваа година, Селена ја започна љубовната приказна со The Weeknd, но како што пее во еден од нејзините хитови – Срцето го сака она што го сака, па повторно му се врати на Џастин Бибер по раскинувањето со Абел во октомври. Кајли Џенер и Тревис Скот Откако Кајли конечно се раздели со нејзиното долгогодишно момче, раперот Тајга, во прегратките на нов рапер – Тревис Скот. Врската ја започнаа во април оваа година, а чекаме и потврда за дека го очекуваат и нивното прво дете. Џенифер Лопез и Алекс Родригез Ова е ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Музичкиот евергин „All I Want for Christmas Is You" од Мараја Кери, е една од најпознатите божиќни песни во поновата историја, и таа досега на пејачката и донесе вкупна заработка од 51 милион евра. Според списанието „Економист“, овој хит од 1994 година, е најслушана празнична песна на сите времиња. На музичката платформа Спотифај, „All I Want for Christmas Is You" се наоѓа на врвот на листата од 13 најпопуларни божиќни песни. До крајот на ноември годинава, таа е преслушана над 210 милиони пати. Неофицијално, најмногу во периодот на божиќните и новогодишните празници. Песната е број еден и на топ 15 листата рок-божиќни хитови во Велика Британија, на списанието „Ролинг Стоун“. Една од занимливостите вели дека текстот Мараја го напишала за само 15 минути. Песната се најде на првиот нејзин божиќен албум „Merry Christmas", објавен на 1 ноември 1994 година. Пејачката пред 12 години издаде и книга за деца, со насловот од песната, којашто се продала во тираж од 750.000 примероци.
  сите 6 | | | веќе видена

  Музичкиот евергин „All I Want for Christmas Is You" од Мараја Кери, е една од најпознатите божиќни песни во поновата историја, и таа досега на пејачката и донесе вкупна заработка од 51 милион евра. Според списанието „Економист“, овој хит од 1994 година, е најслушана празнична песна на сите времиња. На музичката платформа Спотифај, „All I Want for Christmas Is You" се наоѓа на врвот на листата од 13 најпопуларни божиќни песни. До крајот на ноември годинава, таа е преслушана над 210 милиони пати. Неофицијално, најмногу во периодот на божиќните и новогодишните празници. Песната е број еден и на топ 15 листата рок-божиќни хитови во Велика Британија, на списанието „Ролинг Стоун“. Една од занимливостите вели дека текстот Мараја го напишала за само 15 минути. Песната се најде на првиот нејзин божиќен албум „Merry Christmas", објавен на 1 ноември 1994 година. Пејачката пред 12 години издаде и книга за деца, со насловот од песната, којашто се продала во тираж од 750.000 примероци.
  сите 7 | | | веќе видена

  Новогодишните и Божиќните празници се пред нас, а во нивна чест и познатите ѕвезди ги накитија своите елки и ги украсија своите домови. Погледнете кој тоа го направи најдобро: Кендал Џенер Бела Хадид Ник Џонас Кајли Џенер Донатела Версаче Мараја Кери Бритни Спирс Кејти Холмс
  сите 3 | | | веќе видена

  Музичкиот евергин „All I Want for Christmas Is You" од Мараја Кери, е една од најпознатите божиќни песни во поновата историја, и таа досега на пејачката и донесе вкупна заработка од 51 милион евра. Според списанието „Економист“, овој хит од 1994 година, е најслушана празнична песна на сите времиња. На музичката платформа Спотифај, „All I Want for Christmas Is You" се наоѓа на врвот на листата од 13 најпопуларни божиќни песни. До крајот на ноември годинава, таа е преслушана над 210 милиони пати. Неофицијално, најмногу во периодот на божиќните и новогодишните празници. Песната е број еден и на топ 15 листата рок-божиќни хитови во Велика Британија, на списанието „Ролинг Стоун“. Една од занимливостите вели дека текстот Мараја го напишала за само 15 минути. Песната се најде на првиот нејзин божиќен албум „Merry Christmas", објавен на 1 ноември 1994 година. Пејачката пред 12 години издаде и книга за деца, со насловот од песната, којашто се продала во тираж од 750.000 примероци.
  сите 7 | | | веќе видена

  Музичкиот евергин „All I Want for Christmas Is You“ од Мараја Кери, е една од најпознатите божиќни песни во поновата историја, и таа досега на пејачката ѝ донесе вкупна заработка од 51 милион евра. Според списанието „Економист“, овој хит од 1994 година, е најслушана празнична песна на сите времиња. На музичката платформа Спотифај, „All I Want for Christmas Is You“ се наоѓа на врвот на листата од 13 најпопуларни божиќни песни. До крајот на ноември годинава, таа е преслушана над 210 милиони пати. Неофицијално, најмногу во периодот на божиќните и новогодишните празници. Песната е број еден и на топ 15 листата рок-божиќни хитови во Велика Британија, на списанието „Ролинг Стоун“. Една од занимливостите вели дека текстот Мараја го напишала за само 15 минути. Песната се најде на првиот нејзин божиќен албум „Merry Christmas“, објавен на 1 ноември 1994 година. Пејачката пред 12 години издаде и книга за деца, со насловот од песната, којашто се продала во тираж од 750.000 примероци.
  сите 11 | | | веќе видена

  Музичкиот евергин „All I Want for Christmas Is You" од Мараја Кери, е една од најпознатите божиќни песни во поновата историја, и таа досега на пејачката и донесе вкупна заработка од 51 милион евра. Според списанието „Економист“, овој хит од 1994 година, е најслушана празнична песна на сите времиња. На музичката платформа Спотифај, „All I Want for Christmas Is You" се наоѓа на врвот на листата од 13 најпопуларни божиќни песни. До крајот на ноември годинава, таа е преслушана над 210 милиони пати. Неофицијално, најмногу во периодот на божиќните и новогодишните празници. Песната е број еден и на топ 15 листата рок-божиќни хитови во Велика Британија, на списанието „Ролинг Стоун“. Една од занимливостите вели дека текстот Мараја го напишала за само 15 минути. Песната се најде на првиот нејзин божиќен албум „Merry Christmas", објавен на 1 ноември 1994 година. Пејачката пред 12 години издаде и книга за деца, со насловот од песната, којашто се продала во тираж од 750.000 примероци.
  сите 12 | | | веќе видена

  „All I Want for Christmas Is You” од Мараја Кери, е една од најпознатите божиќни песни во поновата историја, и таа досега на пејачката и донесе вкупна заработка од 51 милион евра. Според списанието „Економист“, овој хит од 1994 година, е најслушана празнична песна на сите времиња. На музичката платформа Спотифај, „All I Want for Christmas Is You” се наоѓа на врвот на листата од 13 најпопуларни божиќни песни. До крајот на ноември годинава, таа е преслушана над 210 милиони пати. Неофицијално, најмногу во периодот на божиќните и новогодишните празници. Песната е број еден и на топ 15 листата рок-божиќни хитови во Велика Британија, на списанието „Ролинг Стоун“. Една од занимливостите вели дека текстот Мараја го напишала за само 15 минути. Песната се најде на првиот нејзин божиќен албум „Merry Christmas”, објавен на 1 ноември 1994 година.
  сите 13 | | | веќе видена

  Музичкиот евергин „All I Want for Christmas Is You" од Мараја Кери, е една од најпознатите божиќни песни во поновата историја, и таа досега на пејачката и донесе вкупна заработка од 51 милион евра. Музичкиот евергин „All I Want for Christmas Is You" од Мараја Кери, е една од најпознатите божиќни песни во поновата историја, и таа досега на пејачката и донесе вкупна заработка од 51 милион евра. Според списанието „Економист“, овој хит од 1994 година, е најслушана празнична песна на сите времиња. На музичката платформа Спотифај, „All I Want for Christmas Is You" се наоѓа на врвот на листата од 13 најпопуларни божиќни песни. До крајот на ноември годинава, таа е преслушана над 210 милиони пати. Неофицијално, најмногу во периодот на божиќните и новогодишните празници. Песната е број еден и на топ 15 листата рок-божиќни хитови во Велика Британија, на списанието „Ролинг Стоун“. Една од занимливостите вели дека текстот Мараја го напишала за само 15 минути. Песната се најде на првиот нејзин божиќен албум „Merry ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Времето на новогодишните празници е не може да помине без мегапопуларните божиќни хитови, а еден од нив е All I Want For Christmas Is You од 1994 година, која ја отпеа Мараја Кери. Според истражувањата на списанието The Economist, само од оваа песна заработи скоро 60 милиони долари. Последниве денови оваа песна е најслушана на музичкиот сервис Spotify и е на врвот од листата на 13 најпопуларни божиќни песни. До крајот на ноември оваа година All I Want For Christmas Is You преслушана е 210 милиони пати. Како што може да се претпостави, најмногу се слуша за време на католички Божиќ. Интересно е тоа дека песната All I Want For Christmas Is You Мараја Кери ја напишала за само 15 минути. Во продукцијата и снимањето помош имала од музичарот и продуцент Валтер Афанасиеф . Песната се најде на првиот божиќен албум на пејачката, Merry Christmas, кој беше објавен на 1 ноември, 1994 година. Американскиот музички магазин Rolling Stone ја вброи All I Want For Christmas Is You во својот попис на 15 најголеми поп и рок ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Пејачката Мараја Кери и оваа година ќе пее на централната новогодишна прослава во Њујорк, на Тајмс сквер. Таа минатата година доживеа вистинско фијаско, кога пред милионската публика пееше на плејбек, но не можеше да го фати ритамот, а ги згреши и зборовите на песната. Од организацијата велат дека Мараја веднаш прифатила кога ја контактирале за уште еден настап, но овој пат очекуваат нејзиниот настап да биде без грешка. Настапот на Кери ќе започне на 31 декември во 23:45 часот.
  сите 13 | | | веќе видена