Манчевски

  во

  Американскиот амбасадор во земјава Џес Бејли, пред завршувањето на мандатот во Скопје, сними духовито интервју во кое одговара на 50-тина прашања. Интервјуто е ...
  сите 13 | | | веќе видена

  1 Секогаш кога функционерите на ВМРО-ДПМНЕ ќе се соочат со правдата, за да одговараат за криминалите и злосторствата што ги правеа во времето на Никола ...
  сите 97 | | | веќе видена

  Амбасадорот на САД, Џес Бејли, кој наскоро го завршува својот мандат во земјава, откри дури 50. работи кои му се допаѓале и ги правел додека бил во Скопје. ...
  сите 13 | | | веќе видена

  На турнир во бразилска џиу џица македонската репрезентација се пласираше на 3 место, a 14 медали освоија членовите на „Д Стронгест & РУТС БЏЏ“ од Кисела Вода ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Mакедонската репрезентација го освои третото место во екипен пласман со вкупно освоени 21 медал а престижниот силен меѓународен турнир во бразилски џиу џица ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Македонската реперезентација во бразилска џиу – џица во Швајцарија на престижниот силен меѓународен турнир во бразилска џиу џица „ABU DHABI PRO ZURICH 2019“ ...
  сите 5 | | | веќе видена

  На турнир во бразилска џиу џица македонската репрезентација се пласираше на 3 место. 14 медали освоија членовите на „Д Стронгест & РУТС БЏЏ“ од Кисела ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Сите податоци ќе ги доставиме до Државната комисија за спречување на корупцијата која ќе одлучува по нив“, рече Манчевски (Фото: СДК.МК) Министерот за ...
  | | веќе видена | слични

  Да не беше трагично, ќе беше многу смешно – вака портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски ја коментира изјавата на министерот, Дамјан Манчевски, со која тој ...
  сите 131 | | | веќе видена

  Што се нема да направат СДСМ за да дефокусираат и да избегаат од одговорноста за овој тотален грабеж и оваа епидемија на непотизам што ја практикуваат во ...
  сите 131 | | | веќе видена

  Писателот – полиглот Мишо Јузмески во друштво со Гоце Делчев и Мајка Тереза Издавачката куќа на холандската автомобилска асоцијација ANWB, во новото издание на ...
  | | веќе видена

  Ургентно решение за надминување на проблемот со непотизам при вработувањата е веднаш да се повлечат и вработените кои се блиски на функционерите од сегашната, ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Платите на инспекторите да бидат зголемени за 10 проценти на почетокот на следната година и да достигнат зголемување од 30 проценти во 2022 година. ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Ургентно решение за надминување на проблемот со непотизам при вработувањата е веднаш да се повлечат и вработените кои се блиски на функционерите од сегашната, ...
  сите 34 | | | веќе видена