Ливорно

  во

  Најексклузивното место во Италија е остров што е толку заштитен што влезот за посетители е дозволен само двапати годишно. Островот Монтекристо во Тиренското ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Најексклузивното место во Италија е остров кој е толку заштитен што влезот за посетители е дозволен само двапати годишно.Островот Монтекристо во Тиренското ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Најексклузивното место во Италија е остров кој е толку заштитен што влезот за посетители е дозволен само двапати годишно. Островот Монтекристо во Тиренското ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Најексклузивното место во Италија е остров што е толку заштитен што влезот за посетители е дозволен само двапати годишно. Островот Монтекристо во Тиренското ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Островот Монтекристо во Тиренското море во провинцијата Ливорно е дел од Тосканскиот архипелаг , каде се и островите Елба, Диљо и Капреја. Монтекристо е полн ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Дербито меѓу Интер и Рома се префрла и на трансфер пазарот, двете италијански екипи се интересираат за играч на Спортинг Лисабон. Италија Интер и Рома се во ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Претседателот на Јувентус, Андреа Ањели подготвува нов договор за долгогодишниот член на „старата дама“ и како што пренесуваат медиумите во оваа земја наскоро ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Главната вест во фудбалскиот, а може да се каже и целиот спортски е одлуката на Џанлуиџи Буфон, легенда и капитен на најтрофејниот италијански клуб Јувентус, ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Откако градоначалникот на Неапол, Луиџи Де Маџистрис ја изненади италијанската јавност пред неколку дена со пост на Фејсбук во кој ги обвинува „вишите инстанци ...
  сите 11 | | | веќе видена