Ливорно

  во

  Како што пренесуваат поголем број на италијански медиуми, тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри го напушта клубот на крајот на оваа сезона. Стратегот роден ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Како што сега стојат работите само две победи го спасуваат Ди Франческо. Ако не победи утре против Сасуоло или за викендот против Парма, Ди Франческо многу ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Чименди ги следи и сегашниот Палермо кој оваа сезона се обидува да се врати во елитата, односно италијанската Серија А. Моментно во Серија Б шампионатот после ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Европскиот суд за човекови права нареди поранешниот романски напаѓач Адријан Муту да му плати на Челзи 17 милиони евра како компензација за трансферот во ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Поранешната романска фудбалска ѕвезда Адријан Муту ќе мора да плати 17 милиони евра на Челси како компензација за неговиот трансфер во Јувентус, откако ...
  сите 15 | | | веќе видена