Лајпциг

  во

  Во 30-то коло од германската Бундеслига во саботата на својата „Алијанц Арена“ против Вердер славеа со 1:0. Баерн кој пред две недели го демолираше најголемиот ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Пред секој викенд BetAdria.com ви дава совети за најдобрите фудбалски мечеви што ќе се играат и ви нуди одлични коефициенти за тие натпревари во BetAdria ...
  сите 3 | | | веќе видена

  19 април 2019 885.- Во Моравија умре Методиј Солунски, постар брат на Константин Филозоф – Кирил, двајцата македонски и сесловенски учители и просветители. ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Баерн Минхен вчера објави дека денеска Мануел Нојер ќе одржи прес-конференција на која ќе соопшти важна одлука за повредата која ја заработи на мечот со ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Напоредно со трката за титулата во Премиерлигата оваа сезона, Ливерпул веќе размислува за засилување за наредната натпреварувачка сезона. Медиумите на Островот ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Екипата на Ливерпул е на прагот да заврши огромен трансфер.Германскиот напаѓач Тимо Вернер се наоѓа на чекор од потпис за екипата на Ливерпул, а оваа вест ја ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Премиерлигашот Ливерпул во последниве неколку сезони работи одлично на трансфер пазарот, а најдобар доказ за квалитетните зделки се резултатите на клубот кој е ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Еден од најдобрите напаѓачи во Бундеслигата, и сега веќе редовен репрезентативец на Германија, Тимо Вернер со сигурност ќе си замине од Ред Бул Лајпциг по ...
  сите 30 | | | веќе видена