Куба

  во

  Испијте кафе и научете нешто повеќе за урбаната историја на Охрид. Од неодамна во дел од охридските угостителски објекти покрај кафето ќе добиете и испишана ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Со концерт на кубанската група „Фламенко Екос“, вечерва во Битола завршува 10. јубилејно издание на Меѓународниот фестивал „Музика од Светот“. „Фламенко Екос“ ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Со концерт на кубанската група „Фламенко Екос“, вечерва во Битола завршува 10. јубилејно издание на Меѓународниот фестивал „Музика од Светот“.„Фламенко Екос“ ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Јубилејното, 10-то издание на меѓународниот фестивал на „ Музика од Светот “ во Битола вечерва ќе почне со концерт на македонската група „Синтезис“. На вториот ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Гавни ѕвезди на десеттото, јубилејно издание на Фестивалот на музика од светот, чиј организатор е Центарот за култура во Битола, а што ќе се одржи од 16 до 18 ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп додаде нови места за листата на туристички атракции во Куба што Американците не можат да ги посетат. ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Охрид, 12. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Во дел од најелитните охридски кафе барови и ресторани во центарот на градот, деновиве, заедно со кафето ќе добиете и ...
  сите 5 | | | веќе видена