Кели

  во

  Американскиот медиум Си-Ен-Ен поднесе тужба против претседателот Доналд Трамп и неколку високи службеници во неговиот кабинет, со барање веднаш да му биде ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп се врати синоќа во Вашингтон после 44 часовна посета на Париз каде неговиот домаќин Емануал Макрон викендов ги заокружи ...
  сите 196 | | | веќе видена

  Доналд Трамп не можел да присуствува на комеморацијата во Франција за американските војници загинати во Првата светска војна бидејќи поради дожд било ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Белата куќа поради лошите временски услови ја откажа најавената посета на претседателот Доналд Трамп на гробиштата на американски војници загинати во Првата ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Белата куќа поради лошите временски услови ја откажа најавената посета на претседателот Доналд Трамп на гробиштата на американски војници загинати во Првата ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Оружениот напад во Калифорнија во кој беа убиени најмалку 13 луѓе, има сличности со најмасовниот убиствен напад во поновата американска историја што се случи ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Маж кој го преживеа пукањето минатата година во Лас Вегас преживеа уште едно пукање во бар во Таузанд Оукс во САД, каде загинаа 12 лица. Станува збор за ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Фил Наумоф, демократски кандидат, е избран за судија на вчера одржаните избори, во малото место Ричард Каунти, близу до градот Мејнсфилд, во сојузната држава ...
  сите 9 | | | веќе видена