Кавани

  во

  Францускиот фудбалски шампион Пари Сен Жермен го победи во саботата последниот тим на табелата Гинган дури со 9:0 во средбата од 21-то коло од националното ...
  сите 7 | | | веќе видена

  ПСЖ ја наполни мрежата на Генгам, избраниците на Тухел постигнаа дури девет гола, Килијан Мбапе и Единсон Кавани реализираа хет-трик. Франција П ред десетина ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Пари Сен-Жермен апсолутно му се одмазди на малиот клуб од Бретања, Генагам за елиминацијата од францускиот Лига куп откако во неверојатен меч на „Паркот на ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Фудбалерите на ПСЖ, пред се ударната напаѓачка тројка Мбапе-Кавани-Нејмар, не покажаа ниту најмала милост против „фенерџијата“ Гингамп победувајќи со 9-0 во ...
  сите 66 | | | веќе видена

  ПСЖ му даде три гола на Генгам во првото полувреме на натпреварот кој се игра во француската Лига 1, но сепак според убавината се издвои еден погодок, односно ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Манчестер Сити вчеравечер го прегази Бартон во натпреварот од полуфиналето во англискиот Лига Куп. „Граѓаните“ славеа со дури 9:0 и така ја продолжијата низата ...
  сите 9 | | | веќе видена

  И денес нашата редакција навремено ќе ве известува за сите трансфери и трансфер гласини на трансфер пазарот. – Тука можете да се потсетите што вчера се случува ...
  сите 21 | | | веќе видена