Исланд

  во

  Никола Митревски без никаков сомнеж ја имаше партијата на својата кариера во дресот на македонската ракометна репрезентација, но за жал тоа не беше искористено ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Македонската репрезентација фантастично добро се носеше со Шпанија во првото полувреме на мечот во групната фаза, но сепак огромниот пад во вториот дел се ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Спортмедиа во Минхен, Марија Ковачева Македонската репрезентација за помалку од 20 часа ќе мора да се подготви за утрешниот решавачки дуел со Исланд за место ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Најдобрите македонски ракометари се понадеваа дека можат да ја изненадат Шпанија, но се предадоа по 30-ина минути игра и одлучија да ги чуваат силите за ...
  сите 27 | | | веќе видена