Исланд

  во

  Според новата мапа направена за предупредување на патниците за ризикот кој ги чека во странство, како најопасни места на планетата се издвојуваат Либија, ...
  | | веќе видена

  Фудбалерите на Белгија со 2:0 славеа против Исланд, а првиот гол беше постигнат после едно ремек дело на Еден Азар. Плејмејкерот на Белгија и Челзи имаше еден ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Хрватска и Шпанија одиграа возбудлив меч на „Максимир“, гостите во два наврати се враќаа од негатива, но на крајот Једвај во 93. минута донесе голема радост за ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Драмата на „Максимир" и припадна на Хрватска, Шпанија во два наврати се враќаше од негатива, но Тин Једвај со гол во 93. минута донесе победа за „Ватрените" од ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Во Лигата на нации се одиграа неколку натпревари од стандардниот термин 20:45 часот со тоа што најинтересниот беше во Загреб каде Хрватска во дербито на ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Миши Батшуаји беше двоен стрелец во победата на Белгија над Исланд (2:0) во Лигата на нации, но Еден Азар повторно е најспоменуван меѓу фудбалските фанови кои ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Малкумина знаат дека фолк дивата Светлаба Цеца Ражнатовиќ, влегла во историјата на светкиот фудбал. Тоа останало забележано во актите на УЕФА и ФИФА.- Прва ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Тин Једвај ја крена на нозе публиката на „Максимир“, а Хрватска е на прагот да приреди вистинско чудо во четвртата група од А сегментот во Лигата на Нации. ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Актуелниот светски вице-шампион Хрватска успеа делумно да се одмазди на Шпанија за понижувачкиот 6:0 пораз во Лигата на нации, откако со гол во 93. минута со ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Симе Симовски, селекторот на женската сениорска репрезентација на Македонија со проверени сили ќе влезе во новиот циклус квалификации за Светското првенство ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Ромелу Лукаку вечерва нема да биде во составот на Белгија за дуелот против Исланд. Напаѓачот уште не е закрепнат по повредата на мускулот која ја здоби на ...
  сите 44 | | | веќе видена